Konyaaltı Belediyesi, yenidoğanlar için hazırladığı yardım paketlerini ailelere teslim etti.

Konyaaltı Belediyesi, yenidoğanlar için hazırladığı yardım paketlerini ailelere teslim etti.

Belediye tarafından hazırlanan bebek yardım paketinde, ıslak mendilden ateş ölçere, bebek bezinden şampuana kadar bir bebek için gerekli olan hemen hemen tüm ürünler yer alıyor. Hazırlanan destek paketleri, ilçenin dört bir yanında yenidoğan bebek ailelerine teslim edildi. Pakete konulan tüm ürünlerin tamamen doğal ve bebekler için uygun olduğuna dikkat edildiği bildirildi. 

İmkanları yettiğince bu hizmeti sürdüreceklerini dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Söz konusu çocuk, genç ve kadınlar olduğunda bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Onlara her zaman kapımız açık. Bize ilettikleri talepleri karşılamak için hemen harekete geçiyoruz” dedi. 

Başkan Esen, ekonominin zorlu şartları karşısında yurttaşlara bir nebze de olsa katkı sağlamak için böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE HALKIMIZIN YANINDAYIZ”

“Ekiplerimiz sürekli sahada ve yurttaşlarımızın neye ihtiyacı olduğunu anlık tespit ediyor. Biz de buna yönelik hazırlıklarımızı yapıp hemen harekete geçiyoruz. Kırsal mahallelerimizde ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin sesine kulak verdiğimiz gibi ilçe genelinde de aynı çalışmaları sürdürüyoruz. Şimdi de ilçemizde yenidoğan bebekler için destek paketi hazırladık. Bu yardım setini istisnasız yenidoğan tüm bebekli ailelere ulaştırıyoruz. Bugün enflasyonun geldiği noktada, yurttaşlarımızın yükünü hafifletmek adına ve bir nebze de olsa bu yöndeki giderlerini azaltmak için böyle bir yardımda bulunuyoruz. Halkımız müsterih olsun, iyi günde de kötü günde de her daim yanlarındayız. Bu zorlu günleri de hep birlikte atlatacağımız günler yakındır. Yeni doğan bebeklere güzel bir ömür diliyor, aileleri de tebrik ediyorum.”