Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü Kadın Hentbol takımı oyuncuları ile bir araya geldi. 

Konyaaltı’nın kadın sporcularıyla buluşan Başkan Esen, buluşmada oyuncuların genel durumu hakkında bilgi alırken, takımın Avrupa Kupaları’ndaki performansından da memnun olduğunu belirtti. 

Geçen hafta Ukrayna ekibi HC Galychanka ile oynanan maçta oyuncularının çok iyi oynadığını dile getiren Esen, “Avrupa’daki ilk üç tur için sizlere teşekkür ediyorum. Bize büyük bir gurur yaşattınız. Çok mutlu olduk. Özellikle Ukrayna maçında hepiniz çok iyiydiniz, ben bir oyuncumuzu ayırarak ona ayrı bir teşekkür edeceğim. Kalecimiz Sevilay, o gün çok iyiydi. Tabii ki o gün takım olarak çok iyi oynadınız” dedi.

“TAKIMIN POTANSİYELİ YÜKSEK”

Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü Kadın Hentbol takımı olarak üç yıl içinde iyi bir noktaya geldiklerini aktaran Esen, Avrupa’da final heyecanı yaşayacak potansiyele sahip olduklarını söyledi. Bundan sonraki turda oynayacakları bir maçı Avrupa’da olacağını paylaşan Esen, “Büyük ihtimalle bundan sonraki turda bir maç evimizde olmayacak. Deplasmana gideceğiz. Böylece Avrupa’da deplasman maçı heyecanını ilk kez yaşayacaksınız. İnşallah iyi bir takım çıkar. Başarılı olacağınıza inanıyorum. Tabii diğer takımları da görmek lazım. İçimden hep, sanki final oynayacaksınız gibi geliyor. Bunu bir şey bilerek söylemiyorum ama öyle hissediyorum. Bunu yapacak potansiyeldesiniz” diye konuştu.

Süper Lig’de Ankara ekibi Yenimahalle Belediyesi SK ile 15 Aralık Perşembe günü saat 15.00’te oynayacağı maçın hazırlıklarını tamamlayan Mavi Kelebekler’e başarılar dileyen Esen, ligde deplasman galibiyetlerinin önemli olduğunu kaydetti. Genel olarak takımın bu seneki performansından memnun olduğunu da sözlerine ekleyen Esen, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Avrupa maçlarını çıkartırsak 8 tane lig maçı birlikte oynadınız. Avrupa dahil tüm maçları topladığımızda hemen hemen 12-13 maç oynadınız. Bir aradasınız. Artık birbirinizi tanıdınız. Takımın iki sene önce yaşadığı sıkıntılar çok şükür bu sene yok. Yeni transferler ile kadromuz güçlenince bugün bu noktaya geldik. Hem ligde hem de Avrupa’da başarılar diliyorum.”