İzmit Belediyesinden çiftçiye yüzde 70 hibeli gübre desteği İzmit Belediyesinden çiftçiye yüzde 70 hibeli gübre desteği

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgelerine kurulacak konteyner kentlerin altyapı imalatlarını sürdürürken, İskenderun’da kurulacak konteyner kentin altyapısının tamamlanması için aralıksız çalışıyor.SAKARYA (İGFA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Hatay İskenderun’da başlattığı çalışmalar ile depremden etkilenen afetzedelerin hayatının normale dönmesi ve yaralarının bir nebzede olsa sarılması için deprem bölgesinde aralıksız şekilde hizmet veriyor.

Adıyaman’a kurulacak konteyner kentin altyapısını neredeyse tamamlamak üzere olan SASKİ ekipleri yeni başlattığı çalışmalar ile Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay İskenderun’a kurulacak olan konteyner kentin altyapı çalışmalarını da başlattı. Bölgede devam eden yoğun çalışmaların kısa süre de tamamlanacağı bildirildi.

Kurulacak olan konteyner kentlerin altyapı imalatlarına devam eden ekipler, "Öncelikle Adıyaman ilimizde kurulacak olan konteyner kentin altyapısını sıfırdan yapmaya başladık. Yoğun şekilde sürdüğümüz altyapı çalışmalarının sonuna geldik. Bugün ise Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay İskenderun’da depremzede vatandaşlarımıza hizmet edecekkonteyner kentin altyapı çalışmalarını başlattık. Kısa sürede tamamlayacağımız çalışmalar ile vatandaşlarımızı sorunsuz şekilde içme suyu ve kanalizasyon hatları ile buluşturacağız” ifadeleri kullanıldı.