Kuzuları saymaktan uyku hapı kullanımına kadar her yolu deneyen ancak başaramayanlara NLP Uzmanı Zihin Eğitmeni Burak Dalgül'den yorum geldi. Dalgül, uyku sorunu yaşayanların yatağa girdiklerinde kaygı, endişe ve korkularını sorgulamaya başladığını ve uykusuzluklarının çoğunlukla bu nedenlerden kaynaklandığını belirterek, "Yatak,uyumak ve dinlenmek için gittiğiniz bir yerdir,toplantı salonu değil" dedi.

Burak Dalgül konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

YATAĞINIZ, TOPLANTI SALONU DEĞİL

“Uykuya dalamamaktan ve uykusuzluktan şikayet eden insanlar hiçbir zaman neden uykuya kolaylıkla dalamadıklarını hiç sorgulamazlar. Aksine düşündükleri tek şey uykusuzluğun ta kendisidir.

Aksine neden uykuya dalamadıklarını sorgulamaya başladıkları an fark edecekleri ilk şey; uyumak için gittikleri yatağı, tüm günün analizini yaptıkları bir yer olarak görmeleri olacaktır. Yatak, dinlenmek ve uyumak için gidilen bir yerdir. Aksine yatak, günü zihninizle hikayeler yaratarak analiz yapacağınız bir toplantı salonu değildir.

ZİHNİNİZ DEĞİL, PATRON SİZSİNİZ

Gün içerisinde durmadan konuşan bir zihin sizce yatağa yattığı zaman susar mı? Tabii ki susmaz! Peki neden insanların zihinleri gece-gündüz yatakta bile durmadan konuşur? Çünkü insanlar hayatlarının tamamındaki gerçek ve tek patronun farkında olmadan kendilerinin yarattıkları zihin yapılarının olduğunun farkında değildir. Nasıl bir arkadaşımızın herhangi bir konuda fikrini sorduğumuzda her seferinde ‘sen nasıl istersin!’ diye cevap veriyorsa aynı durum bizim zihnimizle olan ilişkimizde de geçerli. Uykuya kolaylıkla dalamayan insanların tamamı zihinlerine her daim ‘Sen nasıl istersin!’ diyen insanlar. İnsanlar zihinlerini eğitmedikleri sürece tek patron zihinleridir. Tüm gün zihinlerinin esiri olarak yaşarlar ve aynı süreç yatakta da devam eder.

SEZON SONU İNDİRİMLERİ EVLİLİĞİNİZİ YIKMASIN... KIZILEL: KONTROLSÜZ ALIŞVERİŞ EŞLERİN ARASINI AÇIYOR SEZON SONU İNDİRİMLERİ EVLİLİĞİNİZİ YIKMASIN... KIZILEL: KONTROLSÜZ ALIŞVERİŞ EŞLERİN ARASINI AÇIYOR

SEBEP, KAYGI, KORKU VE ENDİŞE

Son zamanlarda uykuya dalamama sorununu yaşayan insanların sayısının artmasındaki nedenlerin en önemlisi, insanların çoğunun tüm günü zihinlerinde kaygı, endişe ve korkularla yaşaması. Oysaki kişi kaygı, endişe ve korkularını sorgulama ve bilgi eksikliğinden dolayı zihniyle kendisi farkında olmadan yaratır.”

Kaynak: anka