ESRA NURPERVAN 

Türkiye Kamyonetçiler, Kamyoncular ve TIR'cılar Federasyonu (KKTF) Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özer, Kahramanmaş merkezli yaşanan depremlerle ilgili “Bu gibi olayları bir daha yaşamamak adına bilim adamlarının görüşlerine, önerilerine kulak vermelerini yetkililerimizden talep ediyoruz. Biz fedakâr vatandaşlarımızın mağdur vatandaşlarımıza gönderdiği ihtiyaçları her daim taşımak için gönüllüyüz, ama bizler ülkemizin ihracatını taşıyarak ülkemize döviz getirmek istiyoruz. Ülkemiz insanlarının normal hayatta tüketeceği ihtiyaçları bir yerden bir yere taşımak istiyoruz” dedi.

KKTF Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özer, nakliye sektörü olarak Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk gününden itibaren sahada oldukların ve mağdur olan vatandaşlara yardım ulaştırmaya çalıştıklarını belirterek, bir daha bu kadar büyük kayıplar yaşanmaması için bilim adamlarına kulak verilmesini istedi.

Özer şunları söyledi:

“SEKTÖR OLARAK AZAMİ BİR ÇABA SARF ETTİK”

“Ülke olarak büyük bir felaket yaşıyoruz. Devlet millet el ele verdi. Bu felaketin üzerinden gelmek için mücadele ediyor. Depremin ilk anından itibaren Türk nakliye sektörü olarak sahadayız. Orada mağdur olan vatandaşların ihtiyaçlarını fedakâr milletimizin gönderdiği bu ürünleri deprem bölgesinde ulaştırmak için. Deyim yerindeyse tüm kuralları altüst ederek bir an önce deprem bölgesine ulaşmak için sektör olarak azami bir çaba sarf ettik. Sarf etmeye de devam ediyoruz. Ülkemizin her bölgesinden Türk nakliye sektörü temsilcileri dediğim gibi fedakâr milletimizin deprem bölgesindeki mağdur olan vatandaşlara gönderdiği ihtiyaçları varış noktasına ulaştırmak için yollardalar halen de yollardalar.

“YETKİLİLERİMİZDEN GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMALARINI İSTİYORUZ”

Bu felaketler doğaldır, felaket adı üstünde olacak ama bu felaketlerin olmaması için yetkililerimizin gerekli önlemleri almalarını talep ediyoruz. Bizler ülkemizin ihracatını taşıyarak ülkemize döviz getirmek istiyoruz. Ülkemizin içindeki insanların normal hayatta tüketeceği ihtiyaçları bir yerden bir yere taşımak istiyoruz.

Böyle felaketler yaşamamak adına devletimizi yöneten tüm yetkililerden felaketlere, aksiyon felaketlere çözüm üretecek becerideki insanlara görev vermelerini talep ediyoruz. Bilim adamlarının aylardır, yıllardır söylediği bir şeyler var. Adı üstünde bilim adamları bunlara kulak verilmesi lazım. Yoksa bizler tüm kuralları altüst ederek fedakâr vatandaşlarımızın mağdur vatandaşlarımıza gönderdiği ihtiyaçları her daim taşımak için gönüllüyüz ama dediğim gibi biz normal zamanlarda harcayacakları ihtiyaçları taşımak için daha çok yollarda olmak istiyoruz. Tekrar tekrar yönetenlerden rica ediyorum. Bu gibi depremlere karşı bir aksiyon almalarını en az zayiatla bu bunları atlatabilmek adına aksiyonları daha liyakatli kişilere görevlendirerek çözmelerini talep ediyoruz.”