Kırşehir Belediyesi Bağbaşı Kültür Evi, ilk etkinliğinde Amine Ekinci ve Ali Osman Kılıç'ın düğününe ev sahipliği yaptı.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Genel Meclisi Üyesi Bayram Altuntaş ve CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Doğrul ile birlikte, genç çiftin düğününe katılarak mutluluklarına eşlik etti.

Başka Ekicioğlu, Bizim Aile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yurt Ay Der) Başkanı Bayram Koç'a da kendisi gibi Yurt Ay Der üyeleri olan ve devlet korumasında yetişen Amine Ekinci ve Ali Osman Kılıç çifti ile Bağbaşı Kültür Evi'ndeki düğünde kendilerini buluşturduğu için teşekkür etti.  

Başkan Ekicioğlu, şunları söyledi:

“Kültürel değerlerimizin yaşatılması bağlamında söz verdiğimiz Kültür Evleri'nin halkımıza hizmet vermesi yaptığımız projelerin de doğruluğunu gösteriyor. Hatırlanacağı üzere Temmuz ayında da Kuşdilli Mahallesi Pelin Yüksel Kültür ve Taziye Evi de faaliyete geçerek mahalle halkımıza hizmet vermeye başlamıştı. Göreve geldiğimizde söz verdiğimiz projelerimizden olan Kültür Evlerinin faaliyete geçmesi bizleri de mutlu ediyor.      Biz Kültür Evlerini modern bir kentin olmazsa olmazlarından olarak düşünüyor ve kent yaşamı için önemsiyoruz. Biz Kırşehir Belediyesi olarak halkımızın düğün, nişan, sünnet gibi kültürel faaliyetleri ile taziyelerinin kent kimliğini bozan ortamlardan kurtularak, taahhüt ettiğimiz ve yaptığımız Kültür ve Taziye Evlerinde, bilinen adreslerde sıhhatli bir şekilde faydalanmasını planlıyoruz. Kültür Evleri olarak mahallelilerimizin kültürel faaliyetlerini sürdürebilecekleri; hem cenazelerde taziye evi olarak hem de düğünlerde kullanılacak aynı zamanda çok amaçlı kültürel faaliyetler için de kullanılabilecek bir alanı hazırladık. Kırşehir’imize hayırlı olsun.”