Kırşehir merkez mahalle muhtarları, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nu ziyaret etti. Başkan Ekicioğlu, "Yerel yönetimlerin olmazsa olmazlarından olan Muhtarlık Kurumunu, mahallelilerimizle aramızda köprü olmasından dolayı çok önemsiyoruz" dedi.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, merkez mahalle muhtarlarını ağırladı. Ekicioğlu, akşam da CHP Kırşehir milletvekili Metin İlhan ile birlikte, muhtarlar ve aileleriyle Ağalar Konağı’ndaki dayanışma yemeğinde buluştu.

Dayanışma yemeğinde Muhtarlık İşleri Müdürü Ercan Uzun’un açılış sunumunun ardından muhtarlar adına söz alan Bağbaşı Mahallesi Muhtarı Dursun Şahbaz, muhtarların devletin temel taşı olduğunu; vatandaşların ulaşmak istedikleri yerlere de muhtarlar aracılığıyla ulaştıklarını dile getirerek, böylesine anlamlı bir günde muhtarlarla bir araya geldikleri için Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na teşekkür etti.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise konuşmasında şunları kaydetti:

“Muhtarlarımızla sadece bir günde değil, tüm zamanlarda birlikte olmak gerektiğine inanıyorum. Muhtarlarımız, kamu kurumları ile toplum arasındaki bağlantının kurulmasında bir köprü görevi üstlenirler. Şehrimizi ortak akılla yönetme noktasında, sorunların çözümü noktasında muhtarlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Muhtarlarımıza da bizim çözüm ortağımız oldukları için teşekkür ediyor; demokrasimizin işleyişinde ve kamu idaresinde önemli bir yere sahip olan tüm Muhtarlarımızın, Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.”

Daha sonra söz alan CHP Kırşehir milletvekili Metin İlhan da devletle vatandaş arasında bir köprü vazifesi gören muhtarların çok önemli bir yere sahip olduklarını söyledi. Kırşehir Belediyesi tarafından çok önemli hizmetlerin hayata geçirildiğine vurgu yapan İlhan, hizmetlerin devam etmesi noktasında hep birlikte olmaya devam edeceklerini söyleyerek tüm muhtarların Muhtarlar Günü'nü kutladı.