Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Kır-Köy Kampüsü – Kırşehir’de Dezavantajlı Gruplara ‘Umut’ Doğuyor” Projesi ile tamamlanan kampüs ve piknik alanını yerinde inceledi.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Kır-Köy Kampüsü – Kırşehir’de Dezavantajlı Gruplara ‘Umut’ Doğuyor” Projesi ile tamamlanan kampüs ve piknik alanını yerinde inceledi.

Başkan Ekicioğlu, Kır-Köy Kampüs alanında yaptığı incelemenin ardından değerlendirmelerde bulundu. Ekicioğlu, proje ile ilgili şunları söyledi:

“Anadolu’da örnek bir proje olarak hazırladığımız Kır-Köy, daha önceden Kırşehir’in 60 yıllık çöp depolama merkeziydi. Kırşehir Belediyesi olarak burayı rehabilite ettik ve Kır-Köy Kampüsü adı altında bir proje geliştirdik.

Yaklaşık 70.000 metrekarelik bir alanı hem dezavantajlı grupların üretim yapacakları ve eğitim alacakları bir yer hem de mesire ve piknik alanı olarak projelendirdik ve tamamladık.

Kırşehir halkının kullanımına sunacağımız Kır-Köy’de havalar ısındığı zaman vatandaşlarımız piknik alanlarını kullanabilecekler. Şimdi de gelmek isteyen olursa halka açık ve şu anda proje hayata geçmiş durumda. Bunun için projede bütün emeği geçmiş arkadaşlarımıza ve beden işçisi olarak çalışan; projede emek veren emekçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kır-Köy kampüs alanımız bölgemizde gerçekten tek ve örnek projelerden birisi. Projenin hayatiyet kazanmasında Kalkınma Ajansı’ndan da destek gördük, onlara da teşekkür ediyoruz. Gerçekten Kırşehir’deki yeşil alan konusunda ana hedefimiz; biz 7 metrekareden aldık ve 10 metre kareye çıkaracağız.  Bu konuda da belirli bir mesafe kat ettik. Şu anda 8 metre karenin üzerine çıktık yeşil alan olarak.

Diğer park projelerimiz hayata geçtikten sonra Kırşehir’de kişi başına 10 metre kareyi yakalayacağız.

Bölgemizde özellikle Kırşehir’in bu dezavantajlı gruplarla ilgili projelerde Türkiye’de örnek projelerden birisini hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kampüs alanımızın açılışını havalar ısındığı zaman hep birlikte Kırşehir halkıyla birlikte yapacağız.

Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanı'nda, Gölhisar’da bir yoğunluk oluyordu. Gölhisar Mahallesi'ndeki vatandaştan gelen talepleri de değerlendirdik, onlar orada mangal ve piknik alanı istemiyordu, biz bu konuda beklentisi olan hemşehrilerimizi de düşünerek bu beklentiyi yeni piknik alanımıza taşıdık. Kırşehir’e hayırlı uğurlu olsun.”