Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Organize Sanayi Bölgesi girişinde inşaatı süren Yeni Hal Binası'nda incelemelerde bulundu.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Organize Sanayi Bölgesi girişinde inşaatı süren Yeni Hal Binası'nda incelemelerde bulundu.

Başkan Ekicioğlu, incelemeleri sonrasında şu açıklamayı yaptı:

“Kırşehir’in bir Hal Binası yoktu. Bakanlık standartlarına uygun bir Hal Binası yoktu; biz de Kırşehir Belediyesi olarak Bakanlık standartlarına uygun bir proje geliştirdik ve Hal Binası'nı yapıyoruz. Özellikle toptan gıda ihtiyacını, meyve ve sebze ihtiyacını karşılayacak olan Hal Binamız Kırşehir’in ve bölgemizin, ilçelerimizi de içine alan önemli bir merkez olacak burası.

Yazın faaliyete geçecek olan Hal Binamızın temellerini atıyoruz. Prefabrik sisteminde ilk önce soket sistemini hazırladıktan sonra fazla sürmeyecek ve en kısa zamanda, yazın Hal Binası'nı devreye sokacağız.

Yanında hemen sosyal tesisleri olan, kantarı olan, güvenliği olan, yaklaşık 30 tane iş yeri olan Hal Binamızı, Toptancı Hal esnafımızın hizmetine sunacağız. Hal Binamızın hemen yanında 10.000 metrekarelik bir alana kamyon garajı yapıyoruz; çünkü belirli standartlara sahip bir kamyon garajımız yoktu. İçinde sosyal tesisi, güvenliği olan bir kamyon garajını da hemen yanına inşa ediyoruz. Kamyon garajı ve Hal Binası da yaklaşık 6 ay içerisinde devreye girecek. Kırşehir’in önemli ihtiyaçlarından olan Hal Binası yoktu ve pazar yerini hal binası kullanıyorlardı hafta içi sürekli. Giriş çıkışları kontrol dışındaydı, kimin Hal’e mal getirdiği kimin Hal’den mal çıkardığı kayıt altına alınmıyordu; bunun için de biz bunu kayıt altına alacak şekilde, Bakanlığın standartlarına uygun bir hal binasını 6 ay içinde faaliyete geçireceğiz.”