BURHAN DEMİRCİOĞLU 

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde müzisyenlik yapan Şükrü Soysal, fiyatların yüksek olması nedeniyle ev kiralayamadığı için arkadaşının dükkanında yaşıyor. Soysal "Şimdi gördüğünüz gibi ortamda bir müzisyen arkadaşımın dükkanda kalmaktayım şu anda. Ev kiraları sıkıntılı geçinemiyorum. Zor şartlar içinde çocuklarıma yardım edemiyorum" dedi.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde müzisyenlik yaparak hayatını sürdüren Şükrü Soysal, kiralık evlerin pahalı olmasından dolayı bir arkadaşının iş yerinde yatıp kalkıyor.

ARKADAŞIMIN DÜKKANIMDA KALMAKTAYIM

Şükrü Soysal, şöyle konuştu:

"Ben dışarılardan mahallelerde, sokaklarda, köylerde, düğünde çalmakla hayatımı geçiriyorum. Şimdi gördüğünüz gibi arkadaşımın dükkanda kalmaktayım şu anda. Ev kiraları sıkıntılı geçinemiyorum. Zor şartlar içinde çocuklarıma yardım edemiyorum. Eşim dostum içinde böyle sağ olsun arkadaşlar yardım ediyor. Yemeğimi veriyor, gerekirse harçlığımı veriyorlar. Allah onlardan razı olsun. Gelecek aylarımız kış soğuk ne yapacağız? Müzisyenlik işleri durdu. Sıkıntı içindeyiz. Biz de ne yapacağımı şaşırıyoruz. Arkadaşımın dükkanında şu an altı yedi aydan beri yanında kalıyorum. Barınıyorum sağ olsun. Allah razı olsun hepsinden. Gördüğünüz gibi dükkanda ya çekyatta kalıyorum. Burada sığınıyorum. Eşim, dostlarım sağ olsunlar. Beni seven tüm dostlarım sahip çıkıyorlar bana iyi kötü. Ama bu nereye kadar gidecek? Kiralar yirmi beş, otuz bin lira kirasına göre değişiyor evin durumuna göre. Yani karnım doysa ne mutlu bana diyorum. Bir lokma ekmek yesem, bir bardak su içsem bile o ben doydum mu Allahıma şükrediyorum. Ev kirası vermek, mümkünatı yok. Çok sıkıntıdayım." 

HALK OLARAK BİZ SAHİP ÇIKIYORUZ 

Serkan Kale ise "Ardaşımız müzisyen. Kendisi güzel de bir müzisyen Fakat günün şartlarından dolayı bu arkadaşımız işlere çıkamaz oldu. Ev kiraları kendisinin de söylediği gibi çok pahalı. Bu arkadaşımız burada bir çekyatta yirmi metrekare bir dükkanda yatıyor. Bu arkadaşımıza halk olarak biz sahip çıkıyoruz. Yani gerekirse yemeğini yediriyoruz, bilmem şunu yapıyoruz bunu yapıyoruz. Bakın bu dükkanın içinde banyosu yok, tuvaleti yok. Bu adam bu zor şartlar altında burada yaşıyor. Biz de vatandaş olarak vatandaşlık görevimizi yerine getirip arkadaşımıza sahip çıkıyoruz" dedi.