CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gerçekler acıdır ey Saray ve şürekası; katlanacaksınız bu gerçeklere! Kirli düzeniniz son bulacak yakında, kazanan millet olacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gerçekler acıdır ey Saray ve şürekası; katlanacaksınız bu gerçeklere! Kirli düzeniniz son bulacak yakında, kazanan millet olacak” dedi.

HACI BEKTAŞ-I VELİ ANMA TÖRENLERİ VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ… HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI ALTIOK: “HACI BEKTAŞ-I VELİ DÜŞÜNESİNDE HERKES BİRDİR; KADIN, ERKEK TÜM İNSANLAR EŞİTTİR” HACI BEKTAŞ-I VELİ ANMA TÖRENLERİ VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ… HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI ALTIOK: “HACI BEKTAŞ-I VELİ DÜŞÜNESİNDE HERKES BİRDİR; KADIN, ERKEK TÜM İNSANLAR EŞİTTİR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün, TBMM Genel Kurulu’nda 2022 yılı bütçesi üzerindeki görüşmelerde yaptığı konuşmanın bir bölümünü içeren videoyu sosyal medya hesabında paylaştı.

Mesajında “Gerçekler acıdır ey Saray ve şürekası; katlanacaksınız bu gerçeklere! Kirli düzeniniz son bulacak yakında, kazanan millet olacak” diyen Kılıçdaroğlu’nun videodaki açıklamaları ise şöyle:

“Meclisin itibarı, itibarı, itibarı… Ne itibarı var Allah aşkına, hangi yetkiniz var. Meclis’i el kaldıran, el indiren milletvekili grubuna döndürdüler. Bir kişi kalkıp cesaretle ‘benim görüşüm şudur’ diyemiyor. Damat ile kayınpeder ne yaptı, 128 milyar doları? 6-6,5 liradan sattılar, şimdi oldu 14 lira. Kime sattılar biliyor musunuz? Bilemezsiniz, söylemezler. Eleştiremezseniz, cesaretiniz yoktur sizin. Dünyadan haberiniz yok. Siz gübreye yüzde 200 zam geldiğini biliyor musunuz? Ben çiftçiyi dinliyorum arkadaş, esnafı dinliyorum, sanayiciyi dinliyorum, turizmciyi dinliyorum. Siz kimi dinliyorsunuz? Siz birbirinizi dinliyorsunuz. Sizler milletin arasına giremezsiniz. Sizler vatandaşla konuşmazsınız. O nedenle size diyorlar ki ‘Tebdili kıyafet yapın.’ Ne tebdili kıyafeti ya? Düne kadar sizin havuz medyasının ‘Şerefsiz’ diye tanımladığı, ‘15 Temmuz darbe girişimi destekleyen’ dediğiniz kişilerle kucaklaştınız. Merak ediyorum, nasıl bir mide var arkadaşlar?

Hırsızlık yapanın, yolsuzluk yapanın onların hiçbirisini devlette tutmayacağım. Hırsızların bu devlette işi yoktur. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni de kirlilikten arındıracağım. İş takipçisinin Meclis’te ne işi var? Eve gittiğinizde ilkokula giden çocuğunuza sorun; ‘Türkiye Cumhuriyeti devletinde bir ihale dolarla verilir mi’ diye sorun. Ben gerçekleri söylüyorum. Gerçekler acıdır, katlanacaksınız gerçeklere.”