CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu Yeni Akit gazetesi gibilerden çok var Sarayın elinde. Gazete, televizyon süsü verilmiş provokasyon aparatları… Tüm bunlara rağmen milletimiz bu karanlık günleri atlatmayı bilecektir” dedi.

Kocaeli'nde kimse üşümeyecek Kocaeli'nde kimse üşümeyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu Yeni Akit gazetesi gibilerden çok var Sarayın elinde. Gazete, televizyon süsü verilmiş provokasyon aparatları… Tüm bunlara rağmen milletimiz bu karanlık günleri atlatmayı bilecektir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmanın Yeni Akit gazetesiyle ilgili bölümünü sosyal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu, "Terörden nifak çıkaran alçaklar" başlığıyla paylaştığı videoya şu notu düştü:

“Bu Yeni Akit gazetesi gibilerden çok var Sarayın elinde. Gazete, televizyon süsü verilmiş provokasyon aparatları… Tüm bunlara rağmen milletimiz bu karanlık günleri atlatmayı bilecektir.”

“HESABINI SORACAĞIM”

Videoda Kılıçdaroğlu’nun bugünkü konuşmasının şu bölümü yer aldı:

“Kucaklaşmak, sarılmak, sevinmek yeri geldiğinde ortak üzülmek acıları paylaşmak… Bu bizim atalarımızdan geler haslettir, ancak birileri var ki, bu bağı koparmak için elinden geleni yapıyor. İnsanlar birbirine sarılmasın, kucaklaşmasın, sığınmasın istiyorlar. Acısını, sevincini birbirleriyle paylaşmasın istiyorlar.

Bunların bazıları yönetici bazıları siyasetçi, bazıları gazeteci kılığında aramızda geziyor. Terörden nifak çıkarıp, toplumu ayrıştırmak isteyenlerin tamamı alçaktır, bunu hiç kimse unutmasın.

Bakınız bu bir aparat, toplumun kucaklaşmasını istemeyen, kin ve öfke kusan, sarayın beslemelerinin oluşturduğu bir aparattır bu. Bu aparat ve bu aparatı kullananlar şunu çok iyi bilsinler; bu fotoğrafa koyduğunuz kişi terör örgütünün pusu kurduğu kişidir. Başka bir terör örgütünün saldırı planladığı kişidir. Bu fotoğrafa koyduğunuz kişi, bir terör örgütünü bitirme planını yapıyor diye utanmadan, sıkılmadan suçladığınız kişidir. Bu yalanlarınızın, bu hedef göstermenizin, beş para etmez dilinizin hesabını sormazsam namerdim. Hesabını soracağım.

Herkes şunu çok iyi bilsin, işine geldiğinde terör örgütüyle iş tutanların, ölüleri kaldırıp anayasa değiştirenlerin, işine geldiğinde teröristlerle mektup arkadaşı olanların bize vatan, millet dersi vermeye asla ve asla yürekleri yetmez. Hadlerini bilecekler.”