CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) açıkladığı mısır alım fiyatlarına ilişkin, “Açıklanan yıllık resmi enflasyon yüzde 58. Mazotun fiyatı yüzde 103 arttı. Son 5 ayda gübreye gelen zam ortalama yüzde 90. Ama mısır üreticisine bu yıl verilen fiyat artışı sadece yüzde 5.3. Erdoğan’a sormak gerekiyor. Bunu da mı dış güçler yaptı? Bu kararı alırken hiç mi vicdanınız sızlamadı” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin ton başına 6 bin lira olarak açıkladığı mısır alım fiyatları ile ilgili Twitter hesabında açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı şöyle:

DIŞİŞLERİ BAKANI FİDAN, BM GENEL KURULU MARJINDA ABD'Lİ MEVKİDAŞI BLİNKEN'LA GÖRÜŞTÜ DIŞİŞLERİ BAKANI FİDAN, BM GENEL KURULU MARJINDA ABD'Lİ MEVKİDAŞI BLİNKEN'LA GÖRÜŞTÜ

“Açıklanan yıllık resmi enflasyon yüzde 58… Mazotun fiyatı yüzde103 arttı. Son 5 ayda gübreye gelen zam ortalama yüzde 90… Ama mısır üreticisine bu yıl verilen fiyat artışı sadece yüzde 5.3… Erdoğan’a sormak gerekiyor. Bunu da mı dış güçler yaptı? Bu kararı alırken hiç mi vicdanınız sızlamadı…”