İzmir Kemalpaşa Belediyesi, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,4 şiddetindeki depremden etkilenen vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.

İzmir Kemalpaşa Belediyesi, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,4 şiddetindeki depremden etkilenen vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.

Deprem felaketini yaşayan yurttaşlar için yardım çağrısında bulunan İzmir Kemalpaşa Belediyesi tarafından yapılan duyuruda, deprem bölgesine gönderilmek üzere; battaniye, mont, kazak, çorap, eldiven, atkı, bere, ayakkabı, bot, bebek bezi, ıslak mendil, mama, bisküvi, bebek ve çocuk kıyafetleri, ısıtıcı, yağmurluk, el feneri, pil gibi malzemelerin Mehmet Ali Özüdoğru Spor Tesisleri ve belde birim amirliklerinde toplanacağı belirtildi. Kampanyaya ilişkin, 0232 878 77 15 numaralı çağrı hattından da bilgi alınabilecek. Gelecek süreçte doğabilecek barınma ihtiyacı için ise çalışma başlatılırken, ilk etapta 10 depremzede aileyi misafir edecek evler hazırlandı.

İKİNCİ YÜZYILIN İKTİSAT KONGRESİ, TAMAMLANDI… BAŞKAN SOYER: "AYNI ATALARIMIZ YAPTIĞI GİBİ BARIŞ İÇİNDE, HUZURLA, SAĞLIKLA BİR ARADA YAŞAYACAĞIMIZ KENTLER VE YEPYENİ BİR TÜRKİYE İNŞA ETMEK MÜMKÜN" İKİNCİ YÜZYILIN İKTİSAT KONGRESİ, TAMAMLANDI… BAŞKAN SOYER: "AYNI ATALARIMIZ YAPTIĞI GİBİ BARIŞ İÇİNDE, HUZURLA, SAĞLIKLA BİR ARADA YAŞAYACAĞIMIZ KENTLER VE YEPYENİ BİR TÜRKİYE İNŞA ETMEK MÜMKÜN"

Deprem felaketi nedeniyle yasta olduklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, şu açıklamayı yaptı:

"Ülkemizin gerçeği olan deprem acı yüzünü bir kez daha göstermiş ve bu kara kış koşullarında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olmuştur. Hissettiğimiz üzüntüyü tarif etmek oldukça güç. Şu safhada bizlere düşen yaralarımızı sarabilmek için hızla ve koordineli olarak hareket etmektir. Kemalpaşa Belediyesi olarak ilk andan itibaren gerekli değerlendirmeyi ve temasları sağladık ve çalışmalarımızı başlattık. Yaşanan afet dolayısıyla tüm halkımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."