Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, belediye olarak çıktıkları ihalelerin sonuçsuz kalması nedeniyle büyük zaman kaybı yaşadıkları belirterek, “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum, mal ve hizmetlerdeki fiyat dengesizliği iş üretmeyi neredeyse olanaksız kılıyor” dedi.

Kemalpaşa Belediyesi tarafından Armutlu Mahallesi’nde yapımı planlanan kreş ve pazaryeri için 24 Şubat 2023 tarihinde çıkılan ihaleler sonuçsuz kaldı. Belediye’nin ilçeye dördüncüsünü kazandırmayı planladığı Armutlu Gündüz Bakım Evi (Kreş) yapım ihalesine hiçbir firma katılmazken, aynı tarihte çıkılan Armutlu Pazaryeri yapım ihalesi de katılan dört firmanın tekliflerinin maliyetin çok üzerinde kalması sebebiyle iptal edildi.

Son dönemde ihaleleri sonuçlandırma sürecinde mağduriyet yaşadıklarını aktaran Karakayalı, şunları kaydetti:

“Hedeflediğimiz bir hizmet ile ilgili tüm planlamalarımızı ve kaynağımızı oluşturup ihale sürecini başlatıyoruz ancak ihalelere katılan olmaması, maliyeti aşan teklifler gibi sorunlar yüzünden önemli zaman kaybı yaşıyoruz. Geçtiğimiz aylarda çalışmaların başladığı Atatürk Anı Evi projesi ancak dördüncü ihalede sonuca ulaştı. Bu sürecin bize etkisi zaman kaybı olarak en az 300 gün. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum, mal ve hizmetlerdeki fiyat dengesizliği iş üretmeyi neredeyse olanaksız kılıyor. Ne olursa olsun vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek için azimle mücadelemizi sürdürüyoruz ancak yaşanan aksaklıklar bizim de elimizde olmayan sebepler. Vatandaşlarımızı bu konu hakkında bilgilendirme ihtiyacı hissettik.’’