CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün 5 yıl önce şüpheli şekilde hayatını kaybeden Dorukhan Büyükışık'ın babası emekli Tümgeneral Ethem Büyükışık'ı ziyaretine ilişkin yaptığı paylaşımda "Dorukhan Büyükışık her şeyden önce bu ülkenin bir evladıdır. Onu bu hayattan koparmanın hesabını sormak, bu ülkeyi yönetenlerin boynunun borcudur” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün 5 yıl önce şüpheli şekilde hayatını kaybeden Dorukhan Büyükışık'ın babası emekli Tümgeneral Ethem Büyükışık'a yaptığı ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şöyle:

“Dün akşam E. Tümgeneral Ethem Büyükışık’ı evinde ziyaret ettim. Evlat acısı gözlerinden okunuyordu. Yine de müthiş bir vakurla yaşananları, evladını nasıl yitirdiğini delilleri ile anlattı. Dorukhan Büyükışık vefat edeli tam 5 yıl oldu. Bu durum, adı konmamış bir cinayettir. Aradan geçen 5 yıla, bunca delile ve de ispata rağmen, bir Allah’ın kulu bile kılını kıpırdatmıyor. Savcılar, hakimler, ilk incelemeleri yapan güvenlik görevlileri, Adli Tıp Kurumu yetkilileri Adalet ve İçişleri Bakanları bu cinayetin üstünü örtmeye çalıştılar. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde devlet kurumlarının bu kadar çürüdüğüne hiç tanık olmamıştık. Dorukhan Büyükışık her şeyden önce bu ülkenin bir evladıdır. Onu bu hayattan koparmanın hesabını sormak, bu ülkeyi yönetenlerin boynunun borcudur!”

Adıyaman'da depremzede çocukların yüzlerini güldürdüler Adıyaman'da depremzede çocukların yüzlerini güldürdüler