Aslında, onlar sağlığımız için çok faydalıdır. Bu, bilim insanları tarafından kanıtlanmıştır! İşte bir yavru kedi edinme nedeniniz olan 10 sebep.

ERDOĞAN: "15 ARALIK SONRASI PEYDERPEY ADAY AÇIKLAMALARIMIZI YAPARIZ" ERDOĞAN: "15 ARALIK SONRASI PEYDERPEY ADAY AÇIKLAMALARIMIZI YAPARIZ"
  1. Kalbiniz sağlıklı olacak. Miyavlama sakinleştirir ve kaygı ile stres seviyesini azaltır.

  2. Zor zamanlarda kediler, üzüntü ve yas gibi güçlü duygularla başa çıkmaya yardımcı olur. Bir çalışma, bu hayvanların harika dinleyiciler olduğunu göstermiştir.

  3. Ankete katılan kadınların %90’ı, kedisi olan erkeklerin yanında olmanın daha hoş olduğunu düşünüyor.

  4. Daha da akıllı görüneceksiniz! Genel olarak, kedi sahiplerinin eğitim seviyesi oldukça yüksektir.

  5. Kediler küçük bir karbon ayak izi bırakır ve daha büyük hayvanlardan daha az yer.

  6. Avusturyalı bilim insanları, bir kediye sahip olmanın romantik bir partnerle yaşamakla karşılaştırılabilir olduğunu buldular. Bu hayvanlar nezaketi biliyor. Dahası, bunu nasıl geri vereceklerini de biliyorlar.

  7. Alçakgönüllülüğünüzü kanıtlayacaksınız. Evet, tüylü dostlarımızın pervasız oldukları söylenemez. Kime güveneceklerini, kime güvenmeyeceklerini bilirler. Araştırmalara göre, kedilere güvenen insanlar, alçakgönüllü içedönüklerdir.

  8. Daha iyi uyuyacaksınız. İlginç bir faktör: Kadınlar, yandaki yastıkta kedileri uyurken değil, partnerleri uyurken daha iyi uyurlar.

  9. Kedi ile büyüyen küçük çocukların daha iyi bir bağışıklık sistemine sahip olduğu ve alerjiye karşı daha korunaklı oldukları gözlemlenmiştir.

  10. Bir gün kediniz hayatınızı kurtarabilir. Tarihte, kedilerin yangın veya gaz kaçağı konusunda uyarıda bulunduğu birçok örnek vardır. Ayrıca, fare ve diğer kemirgenleri yakalamayı sevdikleri için, onların getirebileceği hastalıklardan da koruma sağlarlar.