Kastamonu'da UMKE değerlendirme toplantısı

Değerlendirme toplantısında UMKE faaliyet ve görevleri görüşüldü

Kastamonu'da UMKE değerlendirme toplantısı

Kastamonu Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü'nün konferans salonundaki toplantıya Acil Sağlık, Sağlık Hizmetleri İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Özgür Yılmaz, Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Hakkı Demir, UMKE sorumlusu Paramedik Oğuzhan Bozoğlu, birim sorumluları ve UMKE gönüllüleri katıldı.

Toplantıda, UMKE'nin katıldığı arama ve kurtarma çalışmaları ile 4-27 Nisan'da Abana ilçesinde gerçekleştirilen 9. Bölge Eğitim ve Tatbikat Kampı masaya yatırılarak, görev dağılımı yapıldı.

Acil Sağlık, Sağlık Hizmetleri İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Özgür Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmasında, Sağlık Bakanlığı'nın "gönüllüler ordusu" UMKE'nin Kastamonu'da çok güzel işlere imza attığını, karşılaştıkları görevleri özveriyle tamamladığını vurguladı.

UMKE gönüllülerine çalışmalarında başarılar dileyen Yılmaz, "İlimizde UMKE ailesi olarak karşımıza çıkan vakaları başarıyla tamamladık. Önemli görevlerde aldığımız sağlık tedbirleri sayesinde çalışmalarımızı alnımızın akıyla geride bıraktık. Bu emekler hepimizin, özellikle birim sorumlularımızın ve sizlerin desteğiyle oldu. Çalışmalarınızdaki başarıların artarak devam etmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Hakkı Demir ise, Kastamonu UMKE'nin imza attığın eğitim ve tatbikat ile katıldığı görevlerdeki başarılarıyla dikkati çektiğini kaydetti.

Fiziki ve teknik açıdan UMKE'yi geliştirme gayretinde olduklarına dikkati çeken Demir, şunları kaydetti:

"Kastamonu'da UMKE'yi her anlamda geliştirme adına çalışmalarımızı sürdürüyor, projelerimizi geliştiriyoruz. Elbetteki eksiklerimiz var ama bunların giderilmesi için çalışıyoruz. Sizlerden isteğimiz, bu işe gönül verdiyseniz gereken araştırmaları yaparak ve kendinizi geliştirmeniz. Özellikle birim sorumlularımız çok istekli, fedakarca ve UMKE'ye yakışır bir şekilde çalışıyorlar. Arkadaşlarımızı takip ettikçe bunun gururunu yaşıyoruz. Ülkemiz genelinde Kastamonu UMKE'nin faaliyetlerinin dikkati çekmesi bizleri ayrıca gururlandırıyor."

Kastamonu UMKE sorumlusu Paramedik Oğuzhan Bozoğlu da kentte 2008 yılında kurulan UMKE'nin bugün, 110 gönüllüsüyle ilçeleri de kapsayacak bir şekilde çalışma ağının olduğunu dile getirdi.

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER