Karşıyaka Belediyesi, sokaklar hayvanlarının yaşam kalitesini artıran çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, Karşıyaka Belediyesi Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, trafik kazalarında veya başka nedenlerle yaralanan ampute köpeklere yuva oluyor.

İzmir Karşıyaka Belediyesi'nin, sokaklar hayvanlarının yaşam kalitesini artıran çalışmalarına hem gönüllüler hem firmalar hem de demokratik kitle örgütleri katkı sunuyor. Karşıyaka Belediyesi Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, trafik kazalarında veya başka nedenlerle yaralanan ampute köpeklere yuva oluyor. Sokak şartlarında zorlanacak durumda olan ampute köpekler, hayvanseverler tarafından sahiplenilmediği durumlarda, yaşamlarının sonuna kadar bakımevinde kalıyor.

Karşıyaka Belediyesi Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, arasında bu durumdaki köpeklerin de bulunduğu yaklaşık 500 hayvana ev sahipliği yapıyor. Gönüllüler, firmalar ve demokratik kitle örgütleri sokak hayvanlarına yönelik sürdürülen çalışmalara hem bizzat katılarak hem de ayni yardımlarla katkı sunuyorlar.

TUT ELİMİ DERNEĞİ'NDEN 100 PAKET KURU MAMA DESTEĞİ GELDİ

İsviçre’de yaşayan Türklerin kurduğu Tut Elimi Derneği de Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne 100 paket kuru mama bağışlayarak can dostların yaşam kalitesini artırmak üzere yürütülen çalışmalara destek oldu. Hayırseverlerin bağışladığı mamalar, derneğin kurucusu Mehmet Sarıgöz ile Türkiye gönüllüleri Turgut Tunç, Ayşe Özer Tekcan ve Mustafa Sürer tarafından bakım evine getirilerek görevlilere teslim edildi. Ocak ayında da bakımevine bağışta bulunan derneğin Türkiye gönüllüleri, bakımevinde bulunan hayvanları ziyaret ederek onlarla vakit geçirirken sokakta ya da barınaklarda yaşayan hayvanlar konusunda toplumda daha fazla duyarlılık oluşturulması gerektiğine dikkat çekti.

ÇAĞLAYAN İNANLI: "YAPTIĞIMIZ HER ÇALIŞMA, ONLARA HAK ETTİKLERİ ONURLU YAŞAMI VEREBİLMEK İÇİN"

Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Çağlayan İnanlı konuya ilişkin şunları söyledi:

“Biz can dostlarımızla yaşam alanlarımızı paylaşmaktan onur duyuyoruz. Onların sunduğu karşılıksız ve saf sevgiye layık olabilmek için Türkiye’nin en fazla veteriner hekim istihdam eden ilçe belediyesi olarak çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yaptığımız her çalışma, oluşturduğumuz her birliktelik onlara hak ettikleri onurlu yaşamı verebilmek için... Bağışladıkları 100 paket kuru mama ile sokak hayvanlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sunan Tut Elimi Derneği’ne teşekkür ediyoruz.”