İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi iş birliğiyle anne ve çocukların iletişimini güçlendirmek amacıyla Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından 'Anne Destek Programı' başlatılıyor.

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi iş birliğiyle anne ve çocukların iletişimini güçlendirmek amacıyla Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından 'Anne Destek Programı' başlatılıyor.
 
3-6 yaş arası çocuğu olan annelerin ebeveynlik rollerini desteklemek, çocukla anne arasındaki ilişkiyi güçlendirmek, annelerin kendilerine güvenlerini ve çocuğun eğitimindeki rolünü arttırmak amacıyla hazırlanan Anne Destek Programı'nın tanıtım toplantısı yapıldı. Program, 13 hafta sürecek. 
 
GENİŞ KATILIM
 
Balkan Dernekleri Yerleşkesi'nde düzenlenen toplantıya, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç, AÇEV İstanbul Sorumlusu Didem Menteşeoğlu, eğitimci Hilal Cantimur, İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Vekili Özlem Durmuş Şenyüz, İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri Cevahir Emir, Şennur Acar, Nazik Sarıişler, İzmit Kent Konseyi Emekli Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Hüseyin Korkusuz ve vatandaşlar katıldı. 
 
“YENİ BİR ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ”
 
Toplantıda konuşan İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, “AÇEV ile yeni bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyoruz. AÇEV ile 2 ay önce yine çocuklara yönelik bir program yapmıştık. Bugün de anne destek programı başlatıyoruz. Programımızın temel amacı anne ile çocuk arasındaki ilişkiyi güçlendirmek, anneleri bu konuda eğitmek ve geleceğe Atatürk çizgisinde olan gençler yetiştirmektir” dedi. 
 
ÇALIŞMALARI ANLATTI
 
İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç, yaptıkları çalışmalarla ilgili şöyle konuştu:
 
“İzmit Belediyesi olarak Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da depremle ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz. Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta çadır kentler kuruyoruz. Bu çadır kentler hem kadın hem de çocuk dostu mekanlar olarak faaliyet gösterecek. Bölgedeki kadın ve çocukların güçlendirilmesi ve normal hayata uyumlarıyla ilgili çalışmalar yürütüyor olacağız. 
 
“BİRLİKTEN KUVVET DOĞUYOR”
 
AÇEV ile iş birliğini önemsiyoruz. Muhtemelen afet bölgesinde de birlikte çalışma yönünde tekliflerimiz olacak. Bilgi Üniversitesi’nin Travma ve Afet Bölümüyle, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonuyla zaten iş birliği içerisindeyiz.  Birlikten kuvvet doğuyor. Biz  İzmit Belediyesi olarak buna inanıyoruz. Kurum ve kuruluşlarla iş birliğini önemsiyoruz. Sivil Toplum, Üniversite ve Kamu Kurumunun birlikte hareket ettiği projelerin daha olumlu sonuçlar oluşturduğunu görüyoruz. 
 
“13 HAFTA SÜRECEK”
 
AÇEV ile daha önce ‘Baba Buluşmaları’ programı düzenledik. O program da 14 hafta sürdü ve çok başarılı bir etkinlikti. İkinci etkinliğimizi de Çınar Çocuk Evi’ndeki velilerimizle yaptık. Anne Destek Programını da İzmit Kent Konseyi ile birlikte ilk defa yapıyoruz. Buradaki varlığınız çok kıymetli. Ağaç yaşken eğiliyor. Çocuğunuzla nasıl iletişim kuracağınızı mutlaka biliyorsunuz. Her aile kendine özgü yapılar ama bir de rehberlik aldığınızda daha sağlıklı bir toplumun temel taşları örülmüş olacak. 13 hafta sürecek yolcuğunuzda başarılar diliyorum.”
 
TEŞEKKÜR ETTİ
 
AÇEV İstanbul Sorumlusu Didem Menteşeoğlu ise  “İzmit Belediyesi'ne ve İzmit Kent Konseyi'ne bizi burada ağırladıkları için teşekkür ediyorum. AÇEV 1993 yılında kurulmuş ve aile eğitimleri veren ailelere destek olan bir vakıftır. Bugünün çocukları yarının toplumunun temel taşları. Amacımız anne ve babalara çocuk yetiştirme konusunda destek vermek” dedi.