İzmit Belediyesi, Kocaeli Şehir Hastanesi'ndeki 15 işletmeye gerçekleştirdiği denetimde işletmelerin işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının bulunmadığını tespit ederek, işyeri sahiplerine gerekli uyarıları yaptı. 
 
İzmit Belediyesi ilçede bulunan iş yerlerini denetimden geçirerek gerekli kontrolleri düzenli olarak yapmaya devam ediyor. Denetimlerde ruhsatsız olduğu tespit edilen iş yerleri ile ilgili gerekli yasal işlem başlatılıyor. İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bu çalışmalar kapsamında geçen gün Kocaeli Şehir Hastanesi'nde hizmet veren 15 işletmeyi denetledi. 
 
İŞYERİ SAHİPLERİNE UYARILAR YAPILDI
 
Denetime İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Emirşah Torun ve İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Reyhan Erbayrak da katıldı. Gerçekleştirilen denetimlerde tespit edilen eksiklikler iş yeri sahiplerine bildirilerek gerekli mevzuat hükümlerine uymaları noktasında uyarılar yapıldı. 
 
İŞYERLERİNİN RUHSATSIZ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ
 
Yapılan denetimlerde 1 adet market, 8 adet kafe ve kafeterya faaliyetli işletme ile 1 adet yemek üretim tesisi, 5 adet restoran faaliyetli işletme olduğu ancak iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının bulunmadığı tespit edildi. Denetim esnasında işletmelerin vergi levhaları, fiyat etiketleri, hijyen kurallarına uygunluğu ile faaliyet konularına göre gerekli incelemeler yapıldı. 
 
GEREKLİ EVRAKIN BELEDİYEYE SUNULMASI GEREKİYOR
 
İşletmelerin ruhsat alabilmeleri için konularına göre yönetmelik gereği gerekli evrakın İzmit Belediyesi'ne sunulması konusunda bilgilendirme yapıldı. Ancak hastaneye ait Yapı Kullanma İzin Belgelerinin olmadığı da tespit edildi. Ekipler tarafından işletmelere iş yeri ruhsatı almaları ve gerekli evrakı tamamlamaları konusunda uyarıda bulunuldu.