İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında mahalle muhtarlıkları aracılığıyla yurttaşlara sıcak yemek ve gıda kolisi dağıtacak. 

İzmit Belediyesi, Ramazan ayında ‘Kardeş Eller’ projesi ile yüzlerce yurttaşa gıda desteği verecek. İçerisinde temel gıda malzemelerinin olduğu Ramazan kolileri, yardım başvurusunda bulunan ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde görev yapan sosyal hizmet uzmanları tarafından tespit edilen yurttaşlara ulaştırılacak. 

Gıda kolisi veya sıcak yemek desteğinden faydalanmak isteyen yurttaşlar www.izmitkardeseller.com web sitesi üzerindeki formu doldurarak, İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne gelerek veya Müdürlüğü arayarak talepte bulunabilecek. 

İhtiyaç sahibi ailelere destek olmak isteyen yardımseverler ise www.izmitkardeseller.com adresindeki ‘Destek Vermek İstiyorum’ butonuna tıklayarak; iftarizmitbel.com adresi üzerinden Ramazan Paketi (400 TL) veya İftar Desteği (70 TL) seçeneklerinden en az birini seçebilecek.  

Ramazan kolisi ve sıcak yemek desteği almak için bugün başlayan başvurular 14 Nisan’a; Ramazan kolisi ve iftar desteği vermek için ise yine bugün başlayan başvurular 20 Nisan’a dek sürecek.