İzmit Belediyesi, İzmit Kent Konseyi (İKK), Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği ve Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği iş birliğiyle, 3 Şubat Cuma günü İzmit Belediyesi Meclis Salonu'nda ‘Kanserde Farkındalık’  semineri düzenlenecek.

İzmit Belediyesi, İzmit Kent Konseyi (İKK), Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği ve Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği iş birliğiyle, 3 Şubat Cuma günü İzmit Belediyesi Meclis Salonu'nda ‘Kanserde Farkındalık’ semineri düzenlenecek.

‘4 Şubat Dünya Kanser Günü’ kapsamında İzmit Belediyesi ev sahipliğinde farkındalık semineri düzenlenecek. KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nihat Zafer Utkan, KOÜ Radyasyon Onkoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Binnaz Sarper, KOÜ Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şener Gezer, 3 Şubat Cuma günü Saat 10.00’da başlayacak seminerde konuşmacı olarak yer alacak. 

Seminerde, kansere yönelik farkındalığı artırmak için erken tanı ve tedavinin önemi, kanserden korunmanın yolları ve tarama yöntemleri gibi konularda katılımcılar bilgilendirilecek.