İzmir'in Aliağa ve Menderes ilçelerinde öğlen saatlerinde çıkan orman yangınlarında söndürme çalışmaları devam ediyor. Aliağa ilçesindeki orman yangını kısmen kontrol altına alındı. Söndürme çalışmaları devam eden Menderes'te ise 4 personel yangından etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

İzmir'in Aliağa ilçesine bağlı Çaltılıdere mahallesinde ve Menderes ilçesine bağlı Oğlananası mahallesinde öğlen saatlerinde çıkan orman yangınlarında söndürme çalışmaları devam ediyor. Aliağa ilçesindeki orman yangını kısmen kontrol altına alınırken Menderes'teki orman yangınında ise çalışmalar devam ediyor.

4 PERSONEL YANGINDAN ETKİLENDİ

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre Menderes Oğlananası mahallesinde çıkan orman yangınına müdahale eden 4 personel yangından etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Müdürlükten yapılan açıklamada "Oğlananası yangınında mücadele eden ekiplerimizdeki 4 personelimiz yangından etkilenmiş olup; Bozyaka Devlet Hastanesinde tedavi sonrası iki personelimiz taburcu edilmiş, bir personelimiz serviste, bir personelimizin ise tedavisi yoğun bakımda devam etmektedir" denildi.

 

 

 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

1.VİDEO

ALİAĞA YANGINI

2.VİDEO 

MENDERES YANGINI

 

Kaynak: anka