SELÇUK ÖZDAĞ’DAN, GENEL KURUL'DA YER AYRILMAMASINA TEPKİ: “AYNI İMKANLAR SAADET VE GELECEK PARTİSİ GRUBUNDAN ESİRGENİYORSA BURADA ÇİFTE STANDART VAR DEMEKTİR” SELÇUK ÖZDAĞ’DAN, GENEL KURUL'DA YER AYRILMAMASINA TEPKİ: “AYNI İMKANLAR SAADET VE GELECEK PARTİSİ GRUBUNDAN ESİRGENİYORSA BURADA ÇİFTE STANDART VAR DEMEKTİR”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da silahlı terör örgütü IŞİD'in finans kaynaklarını çökertmeye yönelik düzenlenen operasyonda 5 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nün silahlı terör örgütü IŞİD sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:'e yönelik olarak gerçekleştirdiği bir operasyonu duyurdu. 6 şüphelinin hedef alındığı operasonda 5 kişinin yakalandığını belirten Bakan Yerlikaya'nın Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"DEAŞ terör örgütünün finans kaynaklarını çökertmeye kararlıyız. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, terör örgütlerinin finansman faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında;

DEAŞ terör örgütü ile iltisaklı şahıslar ile örgüt adına illegal yayın yapan kitap evlerine, DEAŞ terör örgütüne üye olma suçundan tutuklu ve hükümlü bulunan şahıslara finans sağladığı değerlendirilen 6 şüpheliye yönelik İstanbul'da 5 ayrı ilçede operasyon düzenlendi.

Operasyonda 5 şüpheli şahıs yakalandı. Yakalanan şahıslara ait çok sayıda dijital materyal ile 73 bin Amerikan dolarına el konuldu. Operasyonu düzenleyen polislerimizi tebrik ediyorum. Terörü de terörün finans kaynaklarını da kurutacağız."