İstanbul'da düzenlenen operasyonda, silahlı terör örgütleri IŞİD ve El Nusra'ya "infak" adı altında para transferi yaptıkları ileri sürülen 9 şüpheli yakalandı.

HDP’NİN DEPREMİN İNSANA VE DOĞAYA ETKİSİNİN ARAŞTIRILMASI ÖNERİSİ, AKP VE MHP’Lİ MİLLETVEKİLERİ TARAFINDAN REDDEDİLDİ. CHP’Lİ ADIGÜZEL: "ÖLÜLER HELALLİK VERMEZ, HÜKÜMETLER DE HELALLİK ALMAZ. GEREĞİNİ YAPAR" HDP’NİN DEPREMİN İNSANA VE DOĞAYA ETKİSİNİN ARAŞTIRILMASI ÖNERİSİ, AKP VE MHP’Lİ MİLLETVEKİLERİ TARAFINDAN REDDEDİLDİ. CHP’Lİ ADIGÜZEL: "ÖLÜLER HELALLİK VERMEZ, HÜKÜMETLER DE HELALLİK ALMAZ. GEREĞİNİ YAPAR"

İstanbul'da düzenlenen operasyonda, silahlı terör örgütleri IŞİD ve El Nusra'ya "infak" adı altında para transferi yaptıkları ileri sürülen 9 şüpheli yakalandı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce, IŞİD ve El Nusra gibi dini istismar eden terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen çalışmalarda, örgütün mali yapısına para aktaran bazı şüpheliler belirlendi.

Söz konusu örgütlerin ağırlıklı olarak Suriye ve Irak gibi çatışmalı alanlarda faaliyet gösteren IŞİD ve El Nusra'ya fon sağlamak amacıyla "infak" adı altında para transferi yaptıkları öne sürülen 9 şüphelinin yakalanması için bu sabah İstanbul'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda, "6415 Sayılı Finansmanın Önlenmesi Hakkında Kanunu'na muhalefet" ve "silahlı terör örgütü üyeliği" suçunu işleyen 9 şüpheliyi gözaltına aldı. Adreslerde yapılan aramalarda ise çok sayıda dekont, dijital materyal ve örgüt içerikli dokümanlar ele geçirildi. 9 şüpheli, sorgulanmak üzere İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'ne getirildi. Şüpheliler hakkında başlatılan tahkikat işlemleri devam ediyor.