İSTANBUL'DA GENİŞ KATILIMLI UMKE TATBİKATI

Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) 2015 Yılı Kış Tatbikatı..

İSTANBUL'DA GENİŞ KATILIMLI UMKE TATBİKATI
 T.C Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar ve İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr.Selami Albayrak'ın da katılacağı tatbikatın basına açık kısmı 11 Nisan Cumartesi günü olacak.

Geniş katılımın olacağı tatbikatta İstanbul Sağlık Müdürlüğü UMKE ile birlikte AFAD, Jandarma Genel Komutanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Kızılay, GATA, İBB İtfaiye Daire Başkanlığı, Bahçelievler Belediyesi, Şile Belediyesi, Şile İlçe Jandarma Komutanlığı,Bakırköy Belediyesi ve Mahalle Afet Gönüllüleri'ne (MAG) bağlı ekipler de görev alacak.

Kimyasal madde yüklü bir geminin karaya oturması sonucu oluşan sızıntı ihtimalinin bertaraf edilmesinden, bir afetin ardından meydana gelen bina enkazlarından hasta ve yaralı çıkarılmasına, denizde mahsur kalan mülteci teknesinin kurtarılmasından bir teleferiği taşıyan kablolardan birinin kopması sonucu oluşan durum sonucu yeni bir hava hattı kurulmasına kadar farklı senaryoların uygulanacağı tatbikatta paydaş tüm kurumların birbirleriyle koordinasyonu ve çalışmaları sergilenecek.

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2015, 04:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER