İstanbul ve Kırklareli’nde bugün düzenlenen operasyonlarda, PKK/KCK terör örgütünün KCK/TDÖ (Türkiye Demokratik Örgütlenmesi) içerisinde faaliyet gösterdiği gerekçesiyle 20 şüpheli gözaltına alındı.

MANSUR YAVAŞ YENİDEN ABB BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURDU... YAVAŞ: “GÖKÇEK SADECE EVİ SATIN ALMAMIŞ, EŞYALARIN PARASINI DA BELEDİYEYE ÖDETMİŞ, MAHKEME KARARI ÇOK NET YARGITAY’I BEKLEMEDEN EVİ TAHLİYE ETMELİ” MANSUR YAVAŞ YENİDEN ABB BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURDU... YAVAŞ: “GÖKÇEK SADECE EVİ SATIN ALMAMIŞ, EŞYALARIN PARASINI DA BELEDİYEYE ÖDETMİŞ, MAHKEME KARARI ÇOK NET YARGITAY’I BEKLEMEDEN EVİ TAHLİYE ETMELİ”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan bilgilendirmeye göre, PKK/KCK terör örgütünün KCK/TDÖ (Türkiye Demokratik Örgütlenmesi) siyasal alan yapılanması içerisinde İstanbul’da faaliyet gösteren şüphelilere yönelik soruşturma kapsamında PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinden tutuklu/hükümlü bulunan örgüt mensuplarına yardım topladıkları, İstanbul’a gelen sözde kadro olarak tabir edilen örgüt mensuplarının saklanabileceği, barınabileceği güvenli evleri oluşturduğu ve örgüt adına yasa dışı olarak yurt dışına çıkacak kişilere yardımcı oldukları şeklinde bilgiler elde edildi. Bu çerçevede şüphelilerin yakalanmasına yönelik olarak bugün İstanbul'un 11 ilçesinde ve Kırklareli'nde operasyon düzenlendi.

İstanbul’un Pendik, Tuzla, Güngören, Bakırköy, Esenyurt, Ataşehir, Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe, Maltepe ve Kağıthane ilçeleri ile Kırklareli’nde'de toplamda 26 ayrı adrese düzenlenen operasyonlarda 20 kişi yakalanarak gözaltına alındı.