FETÖ’nün güncel faaliyetlerine yönelik İstanbul merkezli 10 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 37 şüpheli yakalandı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: ACİL İHTİYAÇ MALZEMELERİ BELKO SOĞUK HAVA DEPOSU VE ANFA ŞEFLİKLERİNE İLETİLEBİLİR ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: ACİL İHTİYAÇ MALZEMELERİ BELKO SOĞUK HAVA DEPOSU VE ANFA ŞEFLİKLERİNE İLETİLEBİLİR

FAHRETTİN ÖZTÜRK 

FETÖ’nün güncel faaliyetlerine yönelik İstanbul merkezli 10 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 37 şüpheli yakalandı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından, FETÖ/PDY’nin güncel faaliyetlerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce B.Ç. isimli şüpheli daha önce gözaltına alınmıştı. 

ŞÜPHELİ İTİRAFI SONUCUNDA GENİŞ ÇAPLI IPERASYON BAŞLATILDI 

Sorgusu sırasında etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen şüpheli B.Ç.’nin itirafları ve teşhisleri sonucunda geniş çaplı soruşturma başlatıldı. B.Ç.’den ele geçirilen dijital materyallerinin incelenmesiyle elde edilen deliller kapsamımda, örgütün güncel faaliyetlerine ilişkin 44 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. 

EŞ ZAMANLI OPERASYONDA 37 KİŞİ YAKALANDI 

Şüphelilerin yakalanması için dün gece, İstanbul merkezli olmak üzere Ankara, Bursa, Balıkesir, Hatay, Gaziantep, Niğde, Zonguldak, Kütahya ve Van’da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 37 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.