İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde yerel belediye afet öncesi, anı ve sonrasında yapılacak çalışmaları koordine edecek "Koordinasyon İşleri Müdürlüğü" kurma kararı aldı.İSTANBUL (İGFA) - Karar, Beylikdüzü Belediyesi'nin Mart ayı Meclis Toplantısı’nın 2.birleşiminde alındı.

Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Beylikdüzü'nün afet öncesi, afet anı ve afet sonrasında yapılacak çalışmalarını kapsamlı bir sunumla kamuoyuyla paylaşıldı.

Dirençli kent oluşturulması için gerekli tüm çalışmaların hızlıca yapılacağının altını çizen Belediye Başkanı Murat Çalık, doğa olaylarının bir afete dönüşmemesi için risk ve kriz süreçlerinde koordinasyonu ve birimler arası eşgüdümü sağlayacak Koordinasyon İşleri Müdürlüğü'nü kuracaklarını açıkladı.

AKŞENER: ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM, KİŞİLER ARASINDAKİ BİR REKABETİN SEÇİMİ OLMAYACAK. 14 MAYIS, HAK YİYENLERLE HAKKIN MÜCADELESİNİ VERENLERİN SEÇİMİ OLACAK AKŞENER: ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM, KİŞİLER ARASINDAKİ BİR REKABETİN SEÇİMİ OLMAYACAK. 14 MAYIS, HAK YİYENLERLE HAKKIN MÜCADELESİNİ VERENLERİN SEÇİMİ OLACAK

Başkan Çalık, bu müdürlüğün tek görevinin kentimizin afetlere yönelik hazır olması ve kentsel dayanıklılığını sağlamak olduğunu söyledi.