Hatay Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) iş birliği ile oluşturduğu proje, düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

HBB İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda hazırlanan ve ilgili diğer daire başkanlarının yer aldığı toplantıda, UNICEF bölge yetkilileri de hazır bulundu. Toplantıda projenin teknik detayları ve faaliyet takvimi, çalışma ekipleri tarafından karşılıklı fikir alışverişi ile belirlendi.

Büyükşehir İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Mahir Çiçek, toplantıda yaptığı konuşmada, HBB’nin ulusal ve uluslararası donör ve finans kuruluşlarıyla geliştirdiği ilişkiler ile Türkiye’de örnek projeleri hayata geçirme olanağı bulduklarını belirtti.

Nitelikli ve sürdürülebilir projeler üreterek toplumun ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladıklarını belirten Çiçek, “UNICEF’in finanse ettiği multidisipliner bu proje ile çocuklarımızın ve gençlerimizin iklim değişikliğine karşı bilinç geliştirmesini, afet anında doğru tavır sergilemesini sporla uğraşan engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Projenin temel amaçları arasında; erken yaşta engelliliğin tespiti, engelli gençlerin spor kursları ile sosyal hayata entegresi, çocuklara ve gençlere yönelik iklim değişikliği ve çevre farkındalığı eğitimleri ile afet ve risk azaltma çalışmalarını hayata geçirmek yer alıyor.