Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar ve sel felaketi yorumu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu'da incelemelerde bulundu. Sel felaketinin yaşandığı yerde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yıkılan köprü 1960 yılında yapılmış. Tesellimiz, bir kardeşimizin dışında başka ölümün olmaması. Çok fazla ölüm haberi alabilirdik" dedi. Dövizdeki hareketlilik hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Eyvah dolar yok demeyin ha! Bu işin dolarla molarla ilgisi yok. Tehdit diliyle bu milleti asla yola getiremezsiniz" ifadesini kullandı.

banner237
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar ve sel felaketi yorumu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sel afetinin yaşandığı Ordu'da incelemelerde bulundu. Bölgeyi havadan helikopterle inceleyen Erdoğan, ardından Ünye ilçesine geçti.

Cevizdere Köprüsü ve çevresinde incelemelerde bulunurken gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Değerli arkadaşlar yaşadığımız felaketten sonra öncelikle bakan arkadaşlarımız milletvekillerimi, valimiz, belediye başkanlarımız birlikte yapılan çalışmalarla temizleme çalışmaları belirli bir noktaya gelmiş vaziyette. İşimiz henüz bitmedi. Malum bu köprü 60'ta yapılmış bir köprü. Gelen sel altını oymak suretiyle köprü bu hale geldi. Bu noktadaki tesellimiz bir kardeşimizin ölümü dışında başka ölümün olmaması. Çok fazla ölüm haberi alabilirdik. Yaralı kardeşlerimizin tedavisi yapılıyor. Önceliğimiz 60'ta yapılan bu köprüyü bir an önce yeniden yapacağız. 3-4 ay içerisinde bitireceğiz. 8 civarında küçük köprü var. Bakanlığımız birkaç firmaya ihale etmek suretiyle bunları da yapacağız. Daha modern ve güçlü sistemle bunları bitirmiş olacağız. Süre olarak hedefimiz 3-4 ayı gerçimeden bitirmek."

"YASTIK ALTINDAKİ DOLARLARI BOZDURUN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu’nun sel felaketinin yaşandığı Ünye ilçesinde halka da seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada şöyle konuştu:

Bu millet azizdir, bu millet güçlüdür. bu millet inançlıdır ve bu millet düştüğü yerden çok güçlü kalkar. Bayram sonrası ihaleyle yıkılan köprü 3-4 ay içinde bitirilecek. Eyvah dolar yok demeyin ha! Bu işin dolarla molarla ilgisi yok. Onların doları varsa bizim Allah’ımız var. Ve şunu söylüyorum gelin yastığın altında dolarlar varsa Eurolar varsa çıkarın. Bunları bankalara vererek Türk lirasına çevirelim ve bu anlamda en önemli istiklal savaşını verelim. Bunlar o dilden anlıyor. Bizi tehdit ediyorlar. Tehdit ederek bu milyleti asla yola getiremezsiniz. Biz hukuktan anlarız hukuk dilinden anlarız.”

'NATO ORTAĞINIZI BİR PAPAZA DEĞİŞİYORSUNUZ'

Şunu vermeyeceğiz... Bunu vermeyeceğiz. Bizde olanlar bize yeter. Bazıları halimiz ne olacak diyor? Ne varmış halimizde... Biz düştüğümüz yerden kalkarız. Bugün de kalkarız yarın da kalkarız. Yeter ki benim milletim ayakta dursun. Hiç endişeniz olmasın biz bugüne kadar dik durduk. Biz sadece Allah'ın huzurunda secdeye eğildik. Ve buradaki bir rahiple ilgili olarak Türkiye'yi yola getirmeye çalışmak yanlıştır. Ben yine sesleniyorum ABD'dekilere. Yazık, yazık... Siz NATO'daki stratejik ortağınızı bir papazla, bir rahiple değişiyorsunuz. Ve biz adaletin gereği neyse onu yaparız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER