Bakan Akar: YPG/PKK Münbiç'te kazdıkları çukura gömülecekler

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Terör örgütü Münbiç'te de hendekler kazıyor, YPG/PKK Münbiç'te kazdıkları çukura gömülecekler" dedi.

Bakan Akar: YPG/PKK Münbiç'te kazdıkları çukura gömülecekler

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "PKK/PYD/YPG'nin, Münbiç'ten çıkarılacağına ilişkin sözler verilmiş olmasına rağmen, terör örgütü, Afrin'de olduğu gibi Münbiç'te de hendekler kazmaktadır. Terör örgütü, yeri ve zamanı geldiğinde kazdığı çukurlara kendisinin gömüleceğini bilmelidir" dedi.

Bakan Akar, "Irak hükümetinin ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin PKK terör örgütüyle mücadelede etkili adımlar atmamaları nedeniyle, Kuzey Irak'tan ülkemize yönelen terör tehdidi devam etmektedir. Bu bağlamda, operasyonlarımız Irak topraklarından kaynaklı terör tehdidi sonlandırılıncaya kadar devam ettirilecektir" ifadelerini kullandı.

Bakan Akar, "Muhataplarımız, Ege ve Akdeniz'de Türkiye ve KKTC’nin yer almadığı bir projenin başarılı olamayacağını bilmelidir" dedi.

Akar, Zeytin Dalı Harekatı'nda 4 bin 500 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getiriliğini, Fırat Kalkanı Harekatı'nda 3 bin 100 deaş'lı, 550 pkk'lı terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakar Akar, bedelli askerlikte başvuru sayısının 723 bin 91'e yükseldiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER