Yaşadığımız deprem felaketlerinin ardından uzmanlar Marmara Bölgesi için de uyarılarda bulunurken Bursa'da bulunan bir ev gündem oldu. Evin zeminle bağlantısı bulunmazken yapının sağlamlığı da tartışmalara neden oldu.

HÜSEYİN İZCİ / BURSADA BUGÜN

BURSA (İGFA) - Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan bu yapıyı gören insanlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Evin zeminle bağlantısı bulunmazken bina sağında ve solunda bulunan iki yapı sayesinde ayakta duruyor.

BİNANIN ALTINDAN YOL GEÇİYOR

Altıparmak'taki bir sokağın üstüne inşa edilen binanın altından da yol geçiyor.

Depreme karşı ne kadar güvenli olduğu tartışılacak binanın, sağında ve solunda kendisine bitişik iki bina bulunuyor.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

İSLAHİYE’DE 90 YAŞINDAKİ YATALAK HASTA VAHİDE YILDIZ, ÇADIRDA HASTANEYE GÖTÜRÜLMEYİ BEKLİYOR… KIZI LEYLA YILDIZ: “DURUMU GİTTİKÇE KÖTÜYE GİDİYOR. DOKTORA GÖTÜREMİYORUZ. İMKANLARIMIZLA AĞRI KESİCİ FALAN ALIYORUZ” İSLAHİYE’DE 90 YAŞINDAKİ YATALAK HASTA VAHİDE YILDIZ, ÇADIRDA HASTANEYE GÖTÜRÜLMEYİ BEKLİYOR… KIZI LEYLA YILDIZ: “DURUMU GİTTİKÇE KÖTÜYE GİDİYOR. DOKTORA GÖTÜREMİYORUZ. İMKANLARIMIZLA AĞRI KESİCİ FALAN ALIYORUZ”

Sosyal medyada da gündeme gelen bu yapı, insanlar tarafından mizah konusu da oldu. Kullanıcılar evin girişinin nereden olduğunu merak ederken binanın ayakta nasıl durduğunu da sorguladılar.