Konak Belediyesi Sanathane Gösteri Sanatları Merkezi, sanatseverlere nostaljik bir sürpriz yaptı. Her gösterimde farklı bir klasik otomobilin sergilendiği Sanathane’de, Ertem Eğilmez’in “Mavi Boncuk” filminin gösteriminde, Göksel Arsoy’un bir zamanlar sahip olduğu 1957 model Chevrolet sergilendi.

Konak Belediyesi’nin İzmir’in tarihi semti Basmane’ye kültür sanat alanında yeni bir vizyon kazandıran gösteri sanatları merkezi Sanathane, birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Yeşilçam filmlerinin gösterildiği merkezde, İzmir Klasik Otomobil Derneği’nin (İZKOT) katkılarıyla her gösterim için getirilen farklı dönem otomobilleri de sanatseverlerin ilgisini çekiyor. 

Her gösterimde farklı bir klasik otomobilin sergilendiği Sanathane’de, Ertem Eğilmez’in sevilen filmlerinden “Mavi Boncuk”un gösteriminin yapıldığı akşam, Yeşilçam’ın altın çocuğu Göksel Arsoy’un bir zamanlar sahip olduğu 1957 model Chevrolet de merkezin bahçesinde sergilendi. Sanathane’de sergilenen, Göksel Arsoy’un “Altın Çocuk” serisi filmlerinde kullandığı 57 Chevrolet büyük ilgi gördü. 

 

 

Kaynak: anka