Gençlik ve Spor Konfederasyonu (GESKON) Genel Başkan Yardımcısı Murat Uygur; GESKON Yönetim Kurulu adına 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı yayınladı.

Gençlik ve Spor Konfederasyonu (GESKON) Genel Başkan Yardımcısı Murat Uygur; konfederasyon yönetim kurulu adına yayınladığı yazılı mesaj ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Uygur, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun’a çıktığı gün için, “Ben, 1919 senesi Mayıs’ı içinde Samsun’a çıktığım gün elimde, maddi hiçbir kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk milletinin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı. İşte ben bu ulusal kuvvete, bu Türk milletine güvenerek işe başladım. Ben Türk ufuklarından bir gün kesinlikle bir güneş doğacağına, bunun hararet ve kuvvetinin bizi ısıtacağına, bundan bize bir güç çıkacağına o kadar emindim ki bunu adeta gözlerimle görüyordum” sözlerini anımsattı.

Uygur, “Büyük özverilerle yürütülen Millî Mücadele sonrasında kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni hürriyetin, bağımsızlığın, egemenliğin yılmaz bekçileri olarak gördüğü Türk gençliğine emanet etmiştir” açıklamasını yaptı.

ZAFER PARTİLİ ESMAÜL HÜSNA ASLAN: “ŞİMDİ GERÇEKLERLE YÜZLEŞME SIRASI İKTİDARDA VE İKTİDAR SEÇMENİNDE” ZAFER PARTİLİ ESMAÜL HÜSNA ASLAN: “ŞİMDİ GERÇEKLERLE YÜZLEŞME SIRASI İKTİDARDA VE İKTİDAR SEÇMENİNDE”

Uygur, açıklamasında şunları kaydetti:

“Ülkemizin geleceği olan gençlerimize armağan edilen bu kutlu günde, 104 yıl önce ya İstiklal ya ölüm parolasıyla bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Tüm gençlerimizin ve yüce milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”