Gemlik Belediyesi tarafından yaklaşan eğitim öğretim yılında okula başlayacak 2 bin 1. sınıf öğrencisine, 28 Ağustos Pazartesi günü kırtasiye seti dağıtımı yapılacak.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan tarafından başlatılan projeyle 4 yıldır 1. sınıfa  başlayan öğrencilere; içerisinde o yıl içinde ihtiyacı olacak tüm malzemeleri barındıran çanta armağan ediliyor. 14 parçadan oluşan okul çantasının içinde; suluk, güzel yazı defteri, matematik ve resim defterleri, kuru boya, pastel boya, kalem kutusu, kalemler, kalemtraş, dosya, makas, suluk ve beslenme çantası bulunuyor.

Üstlerinde herhangi bir amblem veya logo bulunmayan çantalar, hem öğrenciler hem de veliler tarafından beğeni ile karşılanıyor.

Başkan Sertaslan eğitime her zaman katkı vermeye devam ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Gemlik’te dört yıldır sürdürdüğümüz projemize bu yılda devam edeceğiz. Eğitim hayatına ilk kez başlayan birinci sınıf öğrencilerine içerisinde o yılda ihtiyaçları olacak malzemeleri barındıran çanta dağıtacağız. Bu yıl 2 bin öğrencimize çantalarımızı ulaştıracağız. Bu projedeki amacımız hayatlarının ilk resmi gününe öğrencilerimizin eşit ve mutlu bir şekilde başlamasıdır.”