Gemlik Belediyesi, ilçede daha önce köy ve belde statüsünde bulunan mahallelerin arazi yollarında düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde taş parke ve asfalt çalışması yürütürken, köylerde bulunan arazi yollarını da iyileştiriyor. Çalışmalar kapsamında ilçede bulunan 10 köyün arazi yollarında çalışma yapan ekipler, köy arazi yollarını çiftçilerin tarlasına rahatlıkla ulaşabileceği hale getirdi.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ekiplere teşekkür ederek, “Köylerdeki yollarımız belediye ekiplerimiz tarafından tekrar düzenleniyor ve ulaşıma hazır hale getiriliyor. Zeytin hasat zamanı öncesinde, çiftçi kardeşlerimizin zeytinliklerine daha rahat ulaşması için ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor” dedi.

Gemlik Belediyesi’nin ‘çiftçi belediye’ anlayışıyla geçimini topraktan sağlayan üreticinin yanında olduğunu kaydeden Başkan Sertaslan, şöyle konuştu:

"Gemlik zeytinini Gemlik Belediyesi adıyla internet üzerinden satışa başladık. Bu satışlardan elde ettiğimiz geliri yine çiftçimizi kalkındırmaya yönelik projelerimizde kullanacağız. Umurbey’de kurduğumuz laboratuvarımızda çiftçimizi bilimsel tarıma yönlendiriyor, uygun tarım uygulamalarıyla rekoltesini artırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Ekiplerimiz de diğer yandan belirlenen program dahilinde Gemlik’in tüm arazi yollarını uygun hale getirecek.”