TANER ÖZAY

Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, Konya’nın Hadim ve Taşkent ilçelerini ziyaret etti. Düzenlediği ziyaret kapsamında vatandaşlarla bir araya gelen Ekici bölge halkının sorunlarını dinledi. Ekici’ye dert yanan bir vatandaş, "Yağ tenekem yok, evim iyi değil. Yalvarıyorum kaymakamlığa gelin şu evimi bir yapalım, evime mutfak yapalım. Mutfağım yok, derdim büyük. İşim yok. Gelin bakalım, valla benim mutfağa ihtiyacım var, ilaca ihtiyacım var, sağlığa ihtiyacım var" dedi.

Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, Konya’nın Hadim ve Taşkent ilçelerine düzenlediği ziyarette yurttaşların sorunlarını dinledi. Bir vatandaş, "Ben bir arıcıyım. Kendi yağımda kavruluyorum, devletten hiçbir destek almıyorum. Orta kesimi bitiriyorlar. Şu anda bize göre hiçbir şey yok. Sandığa gidince ne oluyor biliyor musunuz; hiç ülke için bir şey yok. Benim kızım, oğlum, damadım işe girdi mi, tamam. Sonra böyle bağırıyoruz" dedi.

"İNSAN HALİNDEN ANLAMAYAN BİR ZİHNİYET VAR"

Girdiği bir kıraathanede Hasan Ekici’ye dert yanan bir vatandaş şunları söyledi:

"Şu dönemde gerçekten insan değeri bilmeyen, işleri yapmayan, insan halinden anlamayan bir zihniyet var. Mesela 41 yaşındayım, 81 yaşında bir babam var. İşim, gücüm yok. İŞKUR’a gidiyorum, hiç ismi olmayan biri orada iş yaparken benim orada ismim yazdığında 'efendim böyle bir sıralama yok, sana iş yok' diyorlar. Aynı zamanda ankilozan spondilit hastasıyım. İki çimonta torbası taşıdığımda şurada yatıp kalıyorum. 'Arkadaş senden iş olmaz' diyor. Arkadaş bana bunu bir izah edin lütfen. Kaymakamlığa gidiyorum, kedi bile yatmaz bu nasıl insanlık! Yağ tenekem yok, evim iyi değil. Yalvarıyorum kaymakamlığa gelin şu evimi bir yapalım, evime mutfak yapalım. Mutfağım yok, derdim büyük. İşim yok. Gelin bakalım, valla benim mutfağa ihtiyacım var, ilaca ihtiyacım var, sağlığa ihtiyacım var."

"ORTA KESİMİ BİTİRİYORLAR"

Başka bir vatandaş ise, "Ben bir arıcıyım. Kendi yağımda kavruluyorum, devletten hiçbir destek almıyorum. Orta kesimi bitiriyorlar. Şu anda bize göre hiçbir şey yok. Sandığa gidince ne oluyor biliyor musunuz; hiç ülke için bir şey yok. Benim kızım, oğlum, damadım işe girdi mi, tamam. Sonra böyle bağırıyoruz" dedi.

Kaynak: anka