Foça’da, Cumhuriyet'in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında ‘‘Karanlıktan Aydınlığa’’ isimli seramik sergisi açıldı. Foça Belediyesi Reha Milli Kültür Merkezi'ndeki sergi, 29 Ekim Pazar gününe kadar ziyarete açık kalacak. 

Foça’da, Cumhuriyet'in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında ‘‘Karanlıktan Aydınlığa’’ isimli seramik sergisi açıldı.Serginin açılış konuşmasını yapan Müjgan Verdioğlu Eden, ‘‘Karanlıktan Aydınlığa ismini verdiğimiz sergimizi, Ulu Önderimiz Atatürk’e ve Cumhuriyetimize bir küçük teşekkür, selam ve saygı duruşu olarak hazırladık. Atatürk sevgisi ile büyümüş Cumhuriyet kadınlarının eserlerinden oluşan sergimize katkıları için Foça Belediye Başkanımız Fatih Gürbüz’e, atölye öğretmenimiz Nurdan Bozkurt’a ve Atatürkçü Düşünce Derneği Foça Şubemize teşekkür ederiz’’ dedi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, ‘‘Foça’mızdaki bu sergiyi bizimle paylaşan Nu Seramik Atölyesi üyesi on dört sanatçımıza, atölye kurucu öğretmeni Sayın Nurdan Bozkurt’a, sergiyi düzenleyen Sayın Müjgan Verdioğlu Eden’e ve Atatürkçü Düşünce Derneği Foça Şubesi'ne teşekkür ederim’’ dedi.

Seramik eserler, 29 Ekim Pazar gününe kadar Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi'nde sergilenmeye devam edecek.