Fethiye Belediyesi ve Rus sağlık ekibinin kurduğu iş birliği çerçevesinde, sağlık ekibi gelecek günlerde Hatay’ın Arsuz ilçesinde görev alacak. 

Fethiye Belediyesi ve Rus sağlık ekibinin kurduğu iş birliği çerçevesinde, sağlık ekibi gelecek günlerde Hatay’ın Arsuz ilçesinde görev alacak. 

Aralarında 6 doktor ve cerrah, hemşireler, çocuk psikologları ve sağlık teknisyenlerinin bulunduğu Rus sağlık ekibi, Fethiye Belediyesi’nin destekleriyle gelecek günlerde Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden en ağır etkilenen illerden Hatay’ın Arsuz ilçesine hareket edecek. Belediye'yi ziyaret eden Rus uzmanları kabul eden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca projeye ilişkin, şu bilgileri verdi:

“Acıların dini, dili, milliyeti olamayacağını hep söyledik. Bu büyük felaketin yaşandığı günden beri hem tüm ülkemizin, hem de Fethiye’mizin tek yumruk olduğunu görüyoruz. Depremzedelere yönelik yardım kampanyalarına destek veren, Fethiyeli yurttaşlarımın yanında Fethiye’de yaşayan çeşitli ülkelerin vatandaşlarına da minnettarız. Şimdi ise Rus sağlık uzmanlarının tamamen gönüllü bir şekilde deprem bölgesine giderek oradaki insanlarımıza yardım etmek istemelerinden ötürü çok memnun olduk. Tabii ki keşke bu acılar hiç yaşanmasaydı. Fakat gelinen bu noktada herkesin bir şekilde destek vermeye çalışmasını gerçekten takdirle karşılıyorum. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personelimiz başta olmak üzere, günlerdir gece gündüz demeden yardım kampanyası için çalışan tüm personelimin, tüm yerli yabancı yardımseverlerin gözlerinden öpüyorum. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Rus komşularımızın söz konusu projelerine Fethiye Belediyesi olarak biz de katkıda bulunacağız. Ulaşım, çeşitli malzeme tedariki gibi konularda kendilerinin yanındayız.”

Rus heyetiyle iletişime geçerek afet bölgesindeki depremzedelere destek olmak isteyen yurttaşlar, 0535.4144254 irtibat numarasından Yulay Mambetov ile Türkçe ya da Rusça olarak temas kurabilecek.