Giresun'da milli maç, dev ekrandan coşkuyla izlendi Giresun'da milli maç, dev ekrandan coşkuyla izlendi

(ESKİŞEHİR) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB), “Bilim Gençlerle Kazanacak” etkinliğinde bilim insanları ve gençleri buluşturdu. Gençlere geleceğin bilim insanları olma yolunda ilham vermek amacıyla düzenlenen etkinlikle, gençler merak ettikleri soruları bilim insanlarına yöneltti.

EBB Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, gençlerle bilim insanlarını buluşturmaya devam ediyor. 2021 yılında Pfizer Türkiye ve Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle başlatılan “Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi” kapsamında düzenlenen etkinlikte bilim insanları gençlere ilham oldu.

Etkinlikte, Çevre Mühendisi Seda Hergünvarım Atak ve Yüksek Kimyager Sami Koray Yetim tarafından çeşitli bilgiler ve deneyler yapılarak gençlerin merak ettikleri konular hakkında bilgi verildi.

14-18 yaş arasındaki lise öğrencilerini hedefleyen projeyle, gençlere bilim insanlarıyla doğrudan etkileşimde bulunma fırsatı sunuyor. Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nde çevrim içi ve yüz yüze düzenlenen atölyeler yoğun ilgi görüyor.

Aralık 2021’de hayata geçen proje kapsamında 46 farklı şehirden bin 60 lise öğrencisi etkinlikten yararlandı.

Kaynak: anka