Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye gıda ve acil ihtiyaçlara yönelik malzeme yardımı ulaştırıyor.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye gıda ve acil ihtiyaçlara yönelik malzeme yardımı ulaştırıyor.

YSK, 11 ADAYIN SEÇMENLER TARAFINDAN CUMHURBAŞKANI ADAYI GÖSTERİLEBİLMESİNE KARAR VERDİ YSK, 11 ADAYIN SEÇMENLER TARAFINDAN CUMHURBAŞKANI ADAYI GÖSTERİLEBİLMESİNE KARAR VERDİ

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde sabah saat 04.17'de meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Tepebaşı Belediyesi tarafından AFAD koordinasyon merkezi talebi doğrultusunda deprem bölgesine yardım ulaştırılıyor. Yardımlar kapsamında, Aşevi ve Tepebaşı Arama Kurtarma (TAK) ekibinin de yer aldığı 45 personel, kamyonet, kamyon, otobüs, TIR, iş makinesi, cenaze aracının yanı sıra battaniye, soba, mont, ayakkabı, kışlık çorap gibi acil ihtiyaçlar ile deprem bölgesine doğru yola çıktı. Nihal-İsmail Akçura Aşevi personeli, 15 gün boyunca bulunduğu bölgede 5 bin kişilik sabah kahvaltısı ve akşam yemeği servis edecek.

Deprem bölgesine bebek bezi, bebek maması, soba, battaniye ve hijyen paketi yardımlarını göndermek isteyen yurttaşlar malzemeleri, Nihal-İsmail Akçura Aşevi’ne bırakabilecek. Yetkililere ise 0 (222) 340 04 02 numaralı telefondan ve 444 44 26 numaralı Mavi Masa hattından ulaşılabilecek. 

Deprem bölgesine gidecek ekip ile bir araya gelen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, şu açıklamayı yaptı:

“Büyük bir deprem felaketi ile karşı karşıyayız. Acımız çok büyük. Tüm imkanlarımızda bölge halkının yanında olacağız. AFAD ile koordineli olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gün birlik günüdür. Tüm yaralarımızı birlikte saracağız. Bugün belki Türkiye’de, en büyük depremlerden biri yaşanıyor. Bizler de elimizden geldiği kadar sizlerle beraber oradaki vatandaşlarımızın yardımına koşacağız, onların yanında olacağız. Tepebaşı Arama Kurtarma Ekibi olarak böyle bir işe gönüllü olarak gittiğiniz için teşekkür ediyorum. Orada çok tatsız görüntülerle karşılaşacaksınız ve üzüleceksiniz. Ama orada yaptığınız yardımlar ne orada ne burada unutulmayacak. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Sahada görev yapan tüm ekiplere Allah güç versin Allah hepimizin yardımcımız olsun.”