Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekipleri, gerçekleştirdikleri sondaj çalışması ile Seyitgazi ilçesi Ayvalı mahallesi sakinlerini sağlıklı içme ve kullanma suyuna kavuşturdu.

ESKİ ekipleri, kent merkezi ve kırsal mahallelerde sorunsuz bir altyapı ve sağlıklı su temini için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Ekipler, son olarak Seyitgazi İlçesi Ayvalı mahallesinde gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile sağlıklı içme ve kullanma suyuna ulaşarak bölge halkının su sorununu giderdi.  

Çalışmalar kapsamında 2890 metrelik yeni içme ve kullanma suyu iletim, dağıtım ve enerji nakil hatları yapımı kısa bir sürede tamamlandı. Yeni su hattından mahalle deposuna su verilmeye başlandı.

Çalışmaları yerinde izleyen Ayvalı Mahalle Muhtarı Murat Özdemir, “Eski su kaynağımız mahalle halkına yetersiz gelmeye başlamıştı. ESKİ’nin yerinde ve zamanında gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile yeni, temiz ve sağlıklı su kaynağımıza kavuştuk. Tüm mahalle sakinleri adına başta Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e ve ESKİ ekiplerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.