Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili “Tüm enerjimizi ve gücümüzü ikinci turda ülkemizi bu karanlıktan kurtarmaya ayıracağız. Kaybedecek tek dakikamız bile yok. TİP ve 1 milyon seçmeni an itibariyle Sayın Kılıçdaroğlu’nun kazanması için kararlı biçimde çalışmaya başlıyor. Vazgeçmeyeceğiz, direneceğiz, umudu artıracağız. Biz kazanacağız” açıklamasını yaptı. 

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, partisinin MYK toplantısını yaptıklarını ve değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaşacaklarını duyurdu. Baş, paylaşımında; ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması için çalışacaklarını söyledi. Baş, şu açıklamayı yaptı:

Yeni Kabine sonrası ilk mesajları verdi... Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu Yeni Kabine sonrası ilk mesajları verdi... Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu

“Sevgili dostlarım, MYK toplantımızı az önce bitirdik. İlk değerlendirmelerimizi kısa süre içinde kamuoyuyla paylaşacağız. Ancak önce tüm enerjimizi ve gücümüzü ikinci turda ülkemizi bu karanlıktan kurtarmaya ayıracağız. Kaybedecek tek dakikamız bile yok. TİP ve 1 milyon seçmeni an itibariyle Sayın Kılıçdaroğlu’nun kazanması için kararlı biçimde çalışmaya başlıyor. Vazgeçmeyeceğiz, direneceğiz, umudu artıracağız. Biz kazanacağız!”