ALİ ÖZTUNÇ'TAN BAKAN TUNÇ'A: "HAYATLARININ SON EVRESİNDE BULUNAN ERGENEKON, BALYOZ HÜKÜMLÜLERİNİN AFFI YÖNÜNDE BİR ÇALIŞMANIZ OLACAK MI" ALİ ÖZTUNÇ'TAN BAKAN TUNÇ'A: "HAYATLARININ SON EVRESİNDE BULUNAN ERGENEKON, BALYOZ HÜKÜMLÜLERİNİN AFFI YÖNÜNDE BİR ÇALIŞMANIZ OLACAK MI"

Haber: TAMER ARDA ERŞİN- Kamera: ÜNAL AYDIN

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Nevşehir mitingine, ellerine kına yakıp gelen yurttaş, “Elimi kınaladım, bugün buraya gelmek için. Kılıçdaroğlu gelecek diye kınaladım” dedi. Kınanın anlamı için seçim başarısına işaret eden kadın, “İnşallah olacak ve sevgi anlamına geliyor” açıklamasını yaptı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Nevşehir’de Millet Buluşması’nda yurttaşlara seslendi. Mitinge katılanlar arasındaki, sol eliyle yumruk, sağ eliyle bozkurt işareati yapan bir genç de dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu’nun mitingine katılan yurttaşlar ANKA Haber Ajansı’na konuştu. İleri yaşta bir kadın, “Dürüst, doğru” diye anlattığı Kılıçdaroğlu için “Kılıçdaroğlu aldı gidiyor, nokta” diyerek seçimi kazanacağını söyledi.

“İNSAN YURTTAŞLARINA ÖYLE HİTAP EDER Mİ? NELER SÖYLÜYOR, KADINLARA BİLHASSA”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurttaşlara yönelik ifadelerine de tepki gösteren kadın, “75 yaşındayım, böyle bir Cumhurbaşkanı görmedim. Ağzı bozuk ve terbiyesiz. Halka neler söylüyor? İnsan yurttaşlarına öyle hitap eder mi? Neler söylüyor, kadınlara bilhassa” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’na “En azından dürüst bir insan” diyen başka kadın yurttaş da “Ölene kadar da Kılıçdaroğlu’yum. Dürüstlüğü, insanlığı için. Adamlığı için. Varsa Kılıçdaroğlu, yoksa da. Ömrümün sonuna kadar” diye vurguladı.

EMEKLİ: “SİMİTTEN BAŞKA YİYEMİYORUZ”

Mitinge eşiyle gelen emekli bir yurttaş da lokantada yemek pahalı olduğu için simit almak zorunda kaldıklarını aktararak, “Simitten başka yiyemiyoruz. Bir lokantaya gitsen 200- 300 liradan çıkıyor. En son burada simit yedik. Bir simit 8 lira. Hanımla ikimiz 16 lira” diye konuştu.

“TAYYİP BİZİM GİBİ 3 ÇOCUK İSTER MİSİN?”

“Tayyip bizim gibi 3 çocuk ister misin?” yazılı döviz taşıyan kadın yurttaş, “Atatürkçü çocuklarız, bizi istemez Tayyip Babam. Hak, hukuk ve adalet istiyorum. 3 çocuk için. Okutuyorum ama çalışamıyorum. İş yok. 3 çocuk istemeyle olmuyor. Okutamıyoruz, bakamıyoruz” diye vurguladı.

KILIÇDAROĞLU İÇİN ELİNİ KINALADI

Kılıçdaroğlu’nun kazanması için ellerine kına yakan yurttaş ise alışveriş yapamadıklarını belirterek, “Pazara çıkamıyoruz. İnşallah bu (Kılıçdaroğlu) başa geçecek de iyi olacağız. Elimi kınaladım, bugün buraya gelmek için. Kılıçdaroğlu gelecek diye kınaladım” dedi. Yurttaş, kınanın anlamını ise “İnşallah olacak ve sevgi anlamına geliyor” diye açıkladı.  

“ERDOĞAN’IN MİLLETİMİZE ETTİĞİ HAKARETİN DİRENİŞİDİR”

“Sürtük’ olarak katıldığımız son miting” yazılı pankart taşıyan genç yurttaş ise “Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanımızın bütün milletimize ettiği hakaretin bir direnişidir bu” dedi.

“Sinan Ateş’i unutma” pankartı taşıyan genç ise koluna yaptırdığı adaleti simgeleyen terazi dövmesini gösterdi ve “Elimde adalet, kalbimde Atatürk ile bu düzeni yeneceğiz. Bizim için önemli olan adalettir. Ne ve kim olduğu önemli değil" dedi.