BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde vatandaşlar sık sık yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösterdi. Çok mağdur olduğunu dile getiren Gülseren Çuhadar, "Gece 12-1'den sonra bulaşık makinesini veya çamaşır makinesini çalıştırıyorum E 27’ye geçiyor. Elektrik düşük. Sabah saat 03:30’dan sonra dinamoyu çalıştırıyorum eğer o da elektrik gelirse. Su da gelmiyor, çok rezillik ben hiçbir şey çalıştıramıyorum. Vantilatörü açıyorum 1 dakikada kendini oynatamıyor o şekilde" dedi. 

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde son bir haftadır her mahallede sık sık gece gündüz elektrik kesintilerine vatandaşlar tepki gösterdi. Havanın sıcak olduğunu klima açamadıklarını ifade eden vatandaşlar çözüm beklediklerini söylediler. Musa Özkale, "Benim evimdeki buzdolabı en az 6 ay lamba yakar, ses verir. Bir türlü biz içerde müziksiz buzdolabı çalıştıramıyoruz" ifadelerini kullandı.

"ÖLÜMLE CEBELLEŞİYORUZ"

İsmail Özkale şunları söyledi:

"Elektrik çok düşük vaziyette geliyor. Klimamız zaten ona hasretiz Allah’a şükür. Klimayı açacağın zaman ondan vazgeçtik. Çamaşır makinesi çalışacağı zaman buzdolabının fişini çekeceksin, lamba yakmayacaksın. Belirli zamanlarda kullanacaksın, her zamanda istediğin saatte de çamaşır makinesi çalıştıramazsın çünkü elektriği herkesin kullandığı zaman olmuyor, millet uykudayken veya şey saatlerinde o saatleri kollayacaksın. Ölümle cebelleşiyoruz başka bir şey yok."

"TRAFOYA İHTİYACI VAR"

Musa Özkale ise şunları söyledi:

"Bizim sıkıntımız elektrikten. Elektrik hiçbir an için dengeli olarak gelmiyor. Geçen sene cihazlarımız arıza verdi. Komşularımızın cihazları yandı. Bir sürü masraf yapıldı bunlar yeniden alındı. Şimdi şu anda cihazın birini çalıştırma zamanı geldiği zaman diğer cihazları kapatıyoruz. Mesela buzdolabı çalışacak ötekiler kapatılıyor. Klimamı açtığım zaman anında kırmızı lambası yanıyor sinyal veriyor çalıştıramıyorum. Benim evimdeki buzdolabı en az 6 ay lamba yakar, ses verir. Bir türlü biz içerde müziksiz buzdolabı çalıştıramıyoruz. Hiçbir zaman için elektrikten biz gereken faydayı sağlayamıyoruz. Buranın trafoya ihtiyacı var."

"DOLAPTAKİ YOĞURT EKŞİYOR"

Gülseren Çuhadar, "Ben şu anda 20 yılı geçmiş bir durumda bu Şehit Mehmet Hallaç Mahallesi’nde oturuyoruz. Şu anda ben bir şey yapamıyorum. Gece 12- 1'den sonra bulaşık makinesini veya çamaşır makinesini çalıştırıyorum E27’ye geçiyor. Elektrik düşük. Sabah saat 03:30’dan sonra dinamoyu çalıştırıyorum eğer o da elektrik gelirse. Su da gelmiyor, çok rezillik ben hiçbir şey çalıştıramıyorum. Vantilatörü açıyorum 1 dakikada kendini oynatamıyor o şekilde. Dolabımdaki yoğurdu mayalıyorum bir gün sonra ekşiyor. İnşallah en kısa zamanda bir şey yapılır."