Efeler Belediyesi tarafından Fatih Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Gençlik Parkı düzenlenen törenle açıldı.

Efeler Belediyesi tarafından Fatih Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Gençlik Parkı düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa, kentteki siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve meslek odalarının temsilcileri, Efeler Belediyesi meclis üyeleri ile  muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KILIÇDAROĞLU, BAŞKAN ATAY’I KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açılış dolayısıyla Başkan Atay’a tebrik mesajı gönderdi. Kılıçdaroğlu mesajında, “Efeler Belediyemiz tarafından Fatih Mahallesi’nde yapılan Gençlik Parkı’nın açılış törenine nazik davetinizden dolayı teşekkür ederim. Efeler’e modern ve yaşanılabilir kent kimliği kazandırma adına gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı Efeler Belediyemizi ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’ı kutluyor, açılışa katılan Efelerli tüm misafirlerimize selamlarımı iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

“İYİ Kİ VARSINIZ BAŞKANIM”

Gençlik Parkı açılışında konuşan Fatih Mahallesi muhtarı Yıldız Karataş Taşçıoğlu, yatırımları nedeniyle Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a teşekkür etti.

Muhtar Taşçıoğlu, “14 yıldır Fatih Mahallesinde muhtarlık yapıyorum. Seçildiğim günden bu yana bu arazi imar planlarında park olarak ayrılmıştı. Efeler’i marka kent yapma yolunda çalışan Başkan Atay’a park talebimizi ilettik ve bugün parkımızın açılışında karşınızdayız. Talebimizi yerine getiren değerli Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

Parkların önemine dikkat çeken Taşçıoğlu, “Hepimiz biliyoruz ki Aydın deprem bölgesinde. Küçük bir deprem dahi olsa açık alanlara ve parklara koşarız. Buralarda kendimizi daha güvende hissederiz. Bunun yanında çocuklarımız salıncak binmek istediğinde, parklarda çiçekleri seyrederek kitap okumak ve spor yapmak istediğimizde parklara geliriz. Yaşadığımız şehirlerde binalar sanki üstümüze geliyor. Parklar yaşam kalitemizi artıran alanlardır” diye konuştu.                

Başkan Atay’ın örnek projeleri arasında yer alan Kitap Kafelere övgüde bulunan Taşçıoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Geçen yıl Aralık ayında Kitap Kafe açılışı yaptık. Ocak’ta  da Gençlik Parkı açıldı. Şubat ayında da umarım Hanımevi, mahallemizde hizmete girer. Kitap Kafemiz çok güzel. Çay ve su ücretsiz. Ders çalışmak ve kitap okumak isteyen herkesi  Kitap Kafemize davet ediyorum. 5 dakika kitap okursanız 5 dakika da duvarları seyredin. Öyle güzel yazılar var ki orada huzur bulacaksınız. Ben oraya gittiğimde geri dönmek istemiyorum. Hizmetlerinden dolayı mahallemizin adına Başkan Atay’a çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız Başkanım.”

“SİZİN İHTİYACINIZ NEYSE O HİZMETİ VERECEĞİM”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay da Gençlik Parkı’nın açılışında yaptığı konuşmada, hizmetlerine ara vermeden devam edeceğini belirterek şunları söyledi:

“Bugün kış aylarındayız. Hava bize çok uygun çok sıcak. Birlikteyiz, aslında sıcak bir ortamdayız çünkü yüreklerimiz sıcak. Bugün Efeler’imizde verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin onurunu, gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün bu hizmetleri, inanın sizin isteklerinizi yerine getirmek için gerçekleştiriyorum. Ne istiyorsanız, sizin ihtiyacınız neyse onu yerine getireceğim. Buna kimse engel olamayacak. Seçilmeden önce sizlere geldik ve  projelerimizi anlattık.  Sizlerde oy verdiniz. Verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Şimdiye kadar verdiğimiz sözlerden sadece stadyum yapmanın dışında bütün sözleri yerine getirdim” dedi. Fatih Mahallesine kreş ve Hanımevi hizmetleri sunacağını söyleyen Başkan Atay konuşmasına şu sözlerle devam etti, “Hanımevi ile ilgili isteğiniz var sayın muhtarım. Evet onu da yerine getireceğim. Hanımevinden önce burada bir kreş açılışını  gerçekleştirelim. Onun daha öncelikli bir hizmet olacağını düşünüyorum. Efeler Belediyesi’nin 3 kreşi var. Geçen gün bir imza daha attık. Dördüncü kreşi de bir yerden kiraladık, onun da müjdesini vermek istiyorum.” 

BAŞKAN ATAY’DAN 9’UNCU KİTAP KAFE

Başkan Atay, ilçede açacakları 9'uncu Kitap Kafe'nin müjdesini vererek, şöyle konuştu:

“Gelecek hafta Çarşamba günü Girne mahallesinde, mahallenin ikinci ama Efeler’imizin 9’uncu  Kitap Kafesi’ni açacağız. Onun da müjdesini vermek istiyorum. Her ay bir kitap kafe açacağız. İnanın ki zaman yetmiyor. Her ay, belki bazı aylar iki tane birden açacağız. Verdiğim sözler, kadınlarımızın ekonomik bağımsızlığına kavuşması, kadınlarımızın özgür olması ve çocuklarını istediği gibi yetiştirebilmeleri için.  Bu makamlarda ileride oturacak olan çocukların da bilgili olmaları için ne gerekiyorsa yapacağız. Onların bilgiye erişim konusundaki bütün zorluklarını sona erdirerek Kitap Kafeleri her mahallede, gerekirse her sokakta onlar için hizmete açacağız. Ovaeymir Mahallesinde  de kitap kafemizin yerini belirledik. Orada da kitap kafeyi açacağız. Ovaeymirli çocuklarımızın da eşitlik hakkından yararlanması gerektiğini düşünüyorum. Bu park çocuklarımız için, kadınlarımız için, hepimiz, Efeler halkı için hayırlı olsun.” 

Konuşmaların ardından davetlilerle birlikte açılış kurdelesini kesen Başkan Atay, Gençlik Parkı’nı hizmete açtı.