Efeler Belediyesi, ilçe tarımını desteklemeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Işıklı Mahallesi’nde 7 dönümlük araziye domates fidesi dikildi. Domatesler, yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda işlendikten sonra Efe Bakkal raflarında vatandaşlarla buluşacak.

Efeler Belediyesi’nin tarımsal kalkınma projeleri, belediye personelinin emeğiyle hayat buluyor. Belediyenin üretim yelpazesi arasında yer alan ürünlerden olan domates de Işıklı Mahallesi’ndeki 7 dönümlük tarım arazisinde ilk kez makineli dikim tekniği kullanılarak toprakla buluşturuldu. 

Üretime her alanda devam edeceklerini belirten Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Halkımızın sağlıklı ve güvenli gıdaya en uygun fiyatla ulaşması için elimizden geleni yapacağız. Enginar, şevketibostan, ekmeklik buğday, karakılçık buğdayı, kekik, biber ve domateslerin yanında tropikal ürünleri de yetiştirmeye devam ediyoruz. Halkımıza ve Efeler’in bereketli topraklarına olan sorumluluğumuzu yerine getirmek için çalışmalarımız aralıksız sürecek” dedi.