Edirne’de tava ciğer üzerine restoran işletmeciliği yapan Erdal Akgün, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla fiyatlarında indirim yaptı. Akgün, "Edirnemizde yaşayan insanların neredeyse ciğer yeme imkanlarının kalmadığının farkındaydık. Birazda Edirneli müşterimiz için bunu yapmış bulunuyoruz. Bir an önce zamların durmasını istiyoruz. Esnafta zor durumda ama halkımız çok zor durumda" dedi.

Edirne'de Tava Ciğer Salonu işletmecisi Erdal Akgün, köfte ve tava ciğer porsiyon satış fiyatında 40 lira indirim yaptı. Yaklaşık bir haftadır tava ciğer ve köftenin porsiyonunu 140 liradan satan Akgün, gücünün yettiği yere kadar zam yapmayacağını ifade etti.

"BİR AN ÖNCE ZAMLARIN DURMASINI İSTİYORUZ"

Erdal Akgün, bugün yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Bu uzun süredir düşündüğümüz bir olaydı. Cumhuriyetimizin 100. yılı ile birlikte yapmanın daha anlamlı olacağını düşündük. Bir haftadan beri 140 liradan ciğer vermeye başladık. Gerçekten her şeye zam geliyor. Zamlar geldikçe 180-200 liraya, özellikle Edirnemizde yaşayan insanların neredeyse ciğer yeme imkanlarının kalmadığının farkındaydık. Birazda Edirneli müşterimiz için bunu yapmış bulunuyoruz. Bir an önce zamların durmasını istiyoruz. Esnafta zor durumda ama halkımız çok zor durumda. Atatürk ilke ve devrimlerine inanan bir esnaf olarak bunu Cumhuriyet Bayramımızın 100. yılıyla taçlandırmak istedik. Yapabildiğimiz, dayanabildiğimiz, katlanabildiğimiz kadar inşallah ciğere zam gelmesin, akaryakıta zam gelmesin, biz de insanımıza hizmet etmeye devam edelim diye düşünüyoruz."